روسیه ادعای اوکراین درباره سرنگونی دو جنگنده را رد کرد/ اعزام دهها نظامی هلندی به کی یف

آمریکا اروپا

رد ساقط شدن دو جنگنده اوکراین از سوی روسیه و اعزام 40 پلیس نظامی هلندی به کی یف از جمله تحولات اخیر اوکراین به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دفاع روسیه بیانیه شورای امنیت اوکراین در زمینه ساقط کردن جنگنده‌ های این کشور از سوی روسیه را رد کرد.

وزارت دفاع اوکراین در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد این جنگنده ها ساخت روسیه بوده و در حال برگشت به پایگاهشان از ماموریت حمایت از نیروهای اوکراین در شرق کشور بوده اند که هدف قرار گرفته اند.

خلبانان جنگنده های سوخو 25 بعد از هدف قرار گرفتن خارج شده(ایجکت) و سالم هستند. این دو جنگنده در منطقه ساوور مقلیا هدف قرار گرفته اند که در نزدیکی مرز روسیه است و همچنین چند مایل با محل سقوط هواپیمای مسافری مالزی در هفته گذشته بیشتر فاصله ندارد.

خبر دیگر اینکه الکساندر برودایی نخست وزیر جمهوری خودخوانده دونتسک با اشاره به حمایت نیروهایش از جانب مردم روسیه و نه کشور روسیه در مبارزات علیه دولت اوکراین و همچنین ارتباط منظم با اعضای سرویس‌ های محرمانه روسیه گفت خود را یکی از ساکنان شهر مسکو می‌ دانم.

همچنین مقامات هلند از اعزام 40 پلیس نظامی غیرمسلح به این کشور برای کمک به روند تحقیقات در خصوص هواپیمای سرنگون شده در شرق اوکراین خبر دادند.