ظریف در جمع خبرنگاران:

هواپیمای کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه آماده ارسال است

سایر حوزه ها

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هواپیمای کمک‌های انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی به غزه آماده ارسال است و امیدواریم مصر هر چه زودتر مجوز هواپیما را صادر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حالی که از تقاطع خیابان فخررازی انقلاب به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست، در جمع خبرنگاران گفت: اتفاقات هفته گذشته در غزه جای هیچ تأملی را برای سازمان‌های بین‌المللی باقی نگذاشته که با این حرکات به عنوان جنایات جنگی، ضد بشری و مصادیق بارز جنایات ضد انسانی برخورد کرده و بیش از این حیثیت جامعه بین‌المللی را خدشه‌دار نکنند.

وی ادامه داد: حضور گسترده مردم در روز جهانی قدس که یادگار امام راحل است، این امکان را فراهم می‌کند که یادآوری مجددی به جامعه بین‌المللی شود.

ظریف درباره ارسال کمک‌های انسان‌‎دوستانه ایران به غزه بیان کرد: کمک‌های انسان‌دوستانه ما برای ارسال به غزه آماده است. با دولت مصر تماس گرفته‌ایم، هواپیمای کمک‌های انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی که کمک‌های دارویی ارسال کند و بیماران و مجروحان را برای مداوا به ایران بیاورد، آماده است. امیدواریم دولت مصر هر چه سریعتر برای مجوز پرواز اقدام کند.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره حضور نمایندگان در این هواپیما و ورود به غزه خاطر نشان کرد: فعلا فقط کمک‌ها ارسال می‌شود.