/در حاشیه راهپیمایی روز قدس تهران/

عروسک‌های نماد کودکان کفن‌پوش غزه در دست مادران ایرانی

ايران,تهران,غزه,روز قدس,راهپيمايي

نمازگزاران و راهپیمایان روزه دار تهرانی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس حمایت خود را از مردم غزه و فلسطین اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستقر در بلوار کشاورز تقاطع خیابان فلسطین تا خیابان حجاب راهپیمایان و خیل عظیم نمازگزاران روز قدس با سردادن شعار مرگ بر اسرائیل حمایت خود را از مردم غزه و انزجار خود از اقدامات رژیم صهیونیستی و کشتار زنان و مردان و کودکان بی‌دفاع این شهر اعلام کردند.

نمازگزاران و راهپیمایان با سردادن شعار غزه غزه مقاومت مقاومت، کرانه باختری به پاخیز برادرت کشته شد کرانه باختری، جنگ مسلحانه ، با کوشش مسلمین قدس رها می‌شود، اسلام پیروز است، اسرائیل نابود است ،فریاد رهبر ما مرگ بر آمریکا، ملت ما بیدار است از آمریکا بیزار است ،سازش ما با آمریکا محال است با مردم غزه و فلسطین اعلام همبستگی کردند.

همچنین در این مسیر راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردها و پرچم‌هایی در حمایت از فلسطین و مردم غزه از جمله فلسطین پاره تن اسلام است،‌ تقدیر خداوند این است که فلسطین آزاد شود، پلاکاردهایی از سوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کودکان غزه، پرچم‌هایی مزین به شعارهای نصر من الله و فتح قریب،‌ لبیک یا خامنه‌ای، القدس لنا و نیز پرچم فلسطین که در دست راهپیمایان به وفور به چشم می‌خورد.

به گزارش ایسنا با توجه به برگزاری آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان تمام خیابان‌های منتهی به دانشگاه تهران، محل برگزاری نماز جمعه که برای اقامه نماز درنظر گرفته‌ شده‌اند مملو از نمازگزارانی است که از ساعت‌های اولیه صبح در خیابان‌ها حضور پیدا کردند. همچنین قشرها و گروه‌های مختلف مردم از جمله ورزشکاران، معلمان، پزشکان نیز با پرچم‌های در دست و یا لباس‌های متحدالشکل در راهپیمایی روز قدس شرکت و با مردم مظلوم فلسطین و غزه اعلام همبستگی کردند.

شایان ذکر است نیروهای امدادی و نیروی انتظامی و همچنین آتش‌نشانی در تمامی خیابان‌های اطراف میدان فلسطین و دانشگاه تهران شرایط مناسب را برای نمازگزاران و راهپیمایان فراهم کردند. حضور خانواده‌های تهرانی که در کنار یکدیگر به راهپیمایی آمده‌اند چشمگیر است. تعدادی از زنان راهپیما عروسک‌ نماد کودکان مظلوم غزه و فلسطین که بی‌گناه کشته شده‌اند را در دست داشتند. همچنین تعدادی دیگر از زنان و مادران ایرانی نماد کودکان کفن‌پوش غزه را در دست داشتند.

گفتنی است خودروهای آتش‌نشانی با پاشیدن آب بر سر راهپیمایان از گرمای بالای 40 درجه تهران می‌کاستند. مردم تهران با وجود گرمای شدید و روزه‌داربودن حضور چشمگیری در راهپیمایی روز قدس داشتند. همچنین مقامات و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشورمان به جمع راهپیمایان پیوستند.

در مسیر راهپیمایی گروه‌های مختلف مردم پرچم‌های اسرائیل را به آتش کشیدند.

انتهای پیام

کد N410384