طالبان یک عروس و داماد و ۱۲ تن دیگر را در غور کشتند

اعضای طالبان 14 مسافر یک مینی بوس از جمله یک نوعروس، خواهر و مادرش و داماد را به ضرب گلوله به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) انور رحمتی، والی غور افزود که طالبان نیمه شب گذشته سه مینی‌بوس حامل مسافرانی را که از شهر چغچران، مرکز ولایت غور عازم کابل بودند در منطقه "بادگاه" در ۲۵ کیلومتری چغچران متوقف کردند.

به گفته او، طالبان مسافران را براساس اسناد هویتشان به دو گروه تقسیم و آنهایی را که منسوب به قوم "هزاره" بودند، جدا کردند، دستهایشان را بستند و گلوله باران کردند و بقیه را آزاد کردند.

والی غور که از محل تشییع جنازه مقتولان صحبت می‌کرد، گفت که قربانیان این رویداد قبل از قتل شکنجه شده‌اند و آثار شکنجه در بدن آنها دیده می‌شود.

به گزارش بی.بی.سی رحمتی گفت که عروس و داماد و اعضای خانواده آنها از شهر چغچران، پنج تن دیگر از منطقه دایمیرداد، یک نفر از پنجاب و یکه‌اولنگ و یک دانشجوی اکادمی نظامی از پسابند بودند که می‌خواستند در روزهای عید در شهر کابل باشند.

والی غور گفت که عاملان قتل این غیرنظامیان طالبان محلی هستند. او افزود که این گروه پیش از این به ولسوالی چارسده حمله کرده اما موفق نشده بودند که مرکز حکومتی را تصرف کنند.

به گفته این مقام دولتی، طالبان به تلافی ناکامی در فعالیت‌های چند روز اخیر خود در ولایت غور، خواستند که حضور خود را با قتل این مسافران نشان دهند.

گروه طالبان هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است. این گروه معمولاً مسئولیت رویدادهایی را که منجر به قتل غیرنظامیان می‌شود، به عهده نمی‌گیرد.

انتهای پیام

کد N410345