آیت الله غروی در گفتگو با مهر:

راهپیمائی روز قدس موجب تقویت مقاومت می شود/وقت آنست که مسلمانان بیدار شده و دشمن اصلی را بشناسند

احزاب و تشکلها

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، راهپیمائی روز قدس را تقویت مقاومت دانست و گفت: با پیروزی مقاومت در سوریه امروز رژیم صهبونیستی از روی استیصال موشک ها و سلاح های پیشرفته خود را بر سر مردم غزه می ریزند و باید در داخل سرزمین‌های اشغالی به دفاع از کیان نامشروع خویش بپردازد و این موضوع بیانگر آن است که شعار از نیل تا فرات آنها به تاریخ پیوسته است.

آیت الله غروی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی اظهارداشت: روز قدس امسال با سالهای گذشته متفاوت است و امسال روز جهانی قدس در حالی برگزار می شود که معادلات جهانی به سود آرمان فلسطین و آزادی قدس پیش می رود؛ بنابراین مسلمانان باید بیشتر و کوبنده تر از سالهای گذشته در راهپیمایی قدس شرکت کنند.

وی با اشاره به ابتکار حضرت امام خمینی در نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس، ادامه داد: این اقدام امام راحل (ره) یک حرکت ماندگار در تاریخ در اجماع جهانی بر علیه صهیونیست ها و حمایت از مردم فلسطین شد؛ تا مسلمانان به خودشان بیایند و دشمن واقعی خود را بشناسند.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سکوت مجامع جهانی و بین المللی نسبت به جنایات غزه گفت: کشتن زنان و کودکان و خراب کردن درمانگاهها و بیمارستان ها در سایه سکوت سرد و مرگبار مجامع بین المللی دروغین بودن شعار و ادعای حقوق بشر غربی را آشکار ساخته است و با تحمیل آتش بس های ظالمانه مظلوم را محکوم می کنند.

وی با بیان اینکه  امروز پایه‌ها و خانه های سست تر از خانۀ عنکبوت رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی است ، تصریح کرد: وقت آنست که مسلمانان بیدار شوند و با دشمن شناسی، ریشه دشمنان اسلام ، ظلم و استکبار را نابود کنند.

آِیت الله غروی، راهپیمایی روز قدس در دنیای اسلام را تاثیرگذار دانست و گفت: در سایه سکوت مجامع بین المللی و دولت های وابسته به استکبار، این راهپیمایی ها بر افکار عمومی جهان تاثیر می گذارد و در نهایت فشارهای ببین المللی حکومت ها را وادار به عقب نشینی از موضع خود نسبت به رژیم سفاک اسرائیل خواهد کرد چراکه این دولت ها بخاطر ژست بشردوستانه خود از روی ظاهر هم که شده مجبور می شوند در جهت پایان دادن به این جنایات جنگی اقداماتی انجام دهند.


وی حضور گسترده مردم ایران و سایر آزادی خواهان جهان را در راهپیمایی روز قدس موجب تقویت دل فلسطینی ها و تقویت مقاوت توصیف کرد و گفت: مقاومت موجب بازدارندگی دشمن می شود و مسلمانان باید بدانند تنها راه نجات منطقه از این آشوبی که در آن گرفتار شده است مقاومت است.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تاکید کرد: کشورهای اسلامی باید متحد شده و با تحریم رژیم صهیونیستی این رژیم را در تنگنا قرار دهند؛ همچنان که این رژیم جعلی راههای ارتباطی به باریکه غزه را بسته است و مانع ارسال کمک های بشردوستانه به مردم فلسطین شده است.

آیت الله غروی حکومت اسد را خط اول مقاوت و فلسطین را خاکریز آن دانست و گفت: اگر حکومت اسد سقوط می کرد اولین کسانیکه بهره مند می شدند اسرائیلی ها بودند؛ اما با پیروزی مقاومت در سوریه امروز رژیم صهبونیستی از روی استیصال موشک ها و سلاح های پیشرفته خود را بر سر مردم غزه می ریزند و باید در داخل سرزمین‌های اشغالی به دفاع از کیان نامشروع خویش بپردازد و این موضوع بیانگر آن است که شعار از نیل تا فرات آنها به تاریخ پیوسته است.