بالا گرفتن درگیری‌ها در سوریه/ ارسال اولین محموله بشر دوستانه بدون اجازه دمشق

سوريه,سازمان ملل متحد,داعش

منابع سوری از بالا گرفتن درگیری‌ها در سوریهگرفتن درگیری‌ میان ارتش این کشور و تروریست‌ها در دمشق، حمص و رقه خبر دادند که طی آن تروریست‌ها مدعی شدند که توانسته‌اند پیشرویی‌هایی را به دست بیاورند و فرمانده لشکر 17 سوریه را نیز بکشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، منابع سوری اعلام کردند که در حمله شبه تروریست‌های وابسته به داعش به مقر لشکر 17 ارتش سوریه در استان رقه، سرلشکر هیثم سلیمان، فرمانده این لشکر کشته شده و تروریست‌های داعش توانستند این مقر را که یکی از آخرین پایگاه‌های ارتش سوریه در استان رقه بود به کنترل خود درآورند.

روزنامه الوطن ارگان رسمی دولت سوریه نیز اعلام کرد که "مقر لشکر 17 ارتش برای حفاظت از جان قهرمانان ارتش که نزدیک به دو سال است در برابر حملات تروریست‌ها مقاومت می‌کنند تخلیه شده" و نظامیان حاضر در آن به عقب فراخوانده شده‌اند.

در همین حال تروریست‌های داعش مدعی شدند که گردان 121 توپخانه ارتش سوریه در نزدیکی شهر حسکه را نیز به کنترل خود درآورده‌اند و به گردان کوکب در کوه‌های واقع در غرب این شهر نیز حمله کرده‌اند و بخش‌هایی از آن را به دست گرفته‌اند.

در دیگر مناطق سوریه نیز درگیری‌ها میان مخالفان و نیروهای دولتی بالا گرفته است و شبه نظامیان وابسته به ارتش آزاد سوریه به یک پایگاه راداری ارتش در نزدیکی دمشق حمله کردند.

در شمال استان حماة نیز درگیری میان نیروهای دولتی و تروریست‌های مخالف ادامه دارد و ارتش سوریه با استفاده از توپخانه مواضع مخالفان در اطراف شهر حماة را گلوله باران کرد که تلفات زیادی به تروریست‌ها وارد شده است.

در بعد انسانی تحولات سوریه نیز روز گذشته اولین کاروان از کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل بدون کسب اجازه از دولت سوریه وارد این کشور شد تا در اختیار آوارگان سوری قرار گیرد.

براساس قطعنامه اخیر شورای امنیت درباره سوریه، سازمان‌های امداد رسان با نظارت شورای امنیت حق دارند بدون اجازه و موافقت دولت سوریه یا گروه‌های مخالف اقدام به ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مردم کنند که این کمک‌ها از چهار محور در مرزهای اردن، سوریه و عراق به داخل سوریه وارد می‌شود.

انتهای پیام

کد N410263