/روز قدس؛ هشداری بزرگ به اسرائیل/

گزارش در حال تکمیل ایسنا از راهپیمایی بزرگ روز قدس + حاشیه‌ها

ايران,رژيم صهيونيستي,فلسطين,اسراييل,غزه,روز قدس

سی و ششمین سالگرد روز جهانی قدس امسال نیز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛ سوم مردادماه 1393 مصادف با 27 رمضان 1435 در سراسر ایران و دیگر کشورهای اسلامی از ساعت 10 صبح در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این راهپیمایی در تهران نیز از ساعت «10:30 صبح » ازتمامی مسیرهای نُه‌گانه به سمت میعادگاه نماز جمعه( دانشگاه تهران ) با حضور امت قدرشناس و همیشه در صحنه، و با شعار محوری "روز جهانی قدس تمرکز بر آرمان فلسطین، پشتیبانی از مردم غزه، برائت از فتنه صهیونیستی داعش و بیزاری از رژیم اشغالگر قدس " در حال برگزاری است.

به پیشنهاد نمایندگان پارلمان‌های حاضر در اجلاس تروئیکای بین‌المللی مجالس اسلامی که هفته گذشته در تهران برگزار شد، روز قدس امسال در حمایت از مردم مظلوم غزه به‌عنوان عزای عمومی اعلام شده است.

* در این راهپیمایی مردم با شعارهای "نصر من الله و فتح القریب"، "سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن"، "الله اکبر"، " مرگ بر اسراییل" به مسیرهای راهپیمایی می‌پیوندند.

* صندوق‌های کمک به مردم غزه در طول مسیر‌های راهپیمایی در نظر گرفته شده است.

* براساس اعلام ستاد مرکزی قدس و انتفاضه، برای پوشش خبری این روز تعداد 3 هزار و 300 خبرنگار داخلی و خارجی که 210 تن از آنها از عکاسان و خبرنگاران خارجی و بقیه از داخل هستند درخواست داشتند . همچنین ایستگاه‌های فرهنگی در طول مسیر راهپیمایی فعالیت می‌کنند.

* حمایت جامعه کارگری از غزه با شعار «مهربانی با غزه»

عده‌ای از اعضای جامعه کارگری با حضور در راهپیمایی روز قدس حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام داشته و با آنان ابراز همدردی کردند.

به گزارش ایسنا، این کارگران کلاه‌های متحد‌الشکلی بر سر داشتند که روی آن شعار «مهربانی با غزه» درج شده بود.

همچنین این کارگران پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: ما کارگران انقلاب اسلامی با کارگران، کودکان و زنان فلسطینی ابراز همدردی و همیاری می‌نماییم.

به گزارش ایسنا این کارگران با کلاه‌های متحدالشکل و شعارهای خود در خصوص با غزه و فلسطین همراهی می‌کردند و به شدت موردتوجه حاضران در راهپیمایی روز جهانی قدس قرار گرفتند.

* نامه کانون وکلای دادگستری به بان‌کی‌مون در بین راهپیمایان توزیع می‌شود.

* برگزاری نمایشگاه نقاشی با موضوع "غزه"

نمایشگاه نقاشی با موضوع غزه و حضور ده‌ها نقاش در میدان انقلاب در حال برگزاری است.

به گزارش ایسنا، همزمان با روز جهانی قدس، و در حاشیه راهپیمایی این روز، ده‌ها نقاش آثار نقاشی خود با موضوع غزه را در میدان انقلاب به نمایش گذاشته‌اند. این آثار شامل کاریکاتور، نقاشی و خطاطی است.

برخی از این نقاشان نیز در حال اجرای آثار خود هستند.

این نمایشگاه با موضوع مهربانی با غزه از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شده است.

ادامه دارد...

کد N410258