تاکید شخصیتهای عرب بر اهمیت روز جهانی قدس/تدابیر امنیتی شدید صهیونیست در قدس اشغالی

آفریقا و خاورمیانه

همزمان با تشدید حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شماری از شخصیت های عرب کشورهای مختلف تاکید کردند که روز جهانی قدس روز وحدت و پیروزی مردم فلسطین و امت اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، "شیخ حسن علی التریکی" مدیر شورای فرهنگ و اطلاع رسانی اسلامی در انگلیس به العالم گفت: روز جهانی قدس، شعار یاری فلسطین است.

"فواد ثامر" عضو شورای ملی موسسان تونس،بر ضرورت قطع رابطه تمام دولتهای عربی با رژیم صهیونیستی و تهدید به قطع رابطه با آمریکا و فرانسه برای وادار کردن آنها به فشار بر رژیم صهیونیستی برای توقف حمله به غزه تاکید کرد.

"شیخ علی جمعه" خطیب حسینیه اهل بیت (ع) در کرکوک، ضرورت وحدت در برابر دشمن صهیونیستی که قبله اول مسلمانان را اشغال کرده است، مورد تاکید قرار داد.

"احمد ابو السعید" فعال فلسطینی و استاد دانشگاه نیز گفت: روز جهانی قدس، روز یاری فلسطین و مقاومت است که ما به این مقاومت بسیار متکی هستیم.

"محمد عطیه" عضو گروه نیروهای انقلابی مصر، خاطرنشان کرد، روز جهانی قدس افتخار مسلمانان و اعراب باقی خواهد ماند، ما باید بار دیگر متحد شویم تا تمام اعراب در زیر چتر قدس جمع شوند.

شیخ "سمیح العظیم" رئیس هیات مدیره مسجد دار الارقم شهر وین، گفت: باید بسیج شویم و دوباره تمام تلاش های خود را برای یاری قدس به کارگیریم و به جهانیان یاد آوری کنیم که قدس فراموش نشدنی است.

"ادریس احمد" نماینده مجلس کشور دارفور جنوبی خاطرنشان کرد، روز جهانی قدس روز مورد توجه تمام مسلمانان است که به ما مسوولیت می دهد قدس را به طور کامل آزاد کنیم.

تدابیر شدید امنیتی صهیونیست ها در روز جهانی قدس

این در حالی است که اشغالگران صهیونیست همزمان با روز جهانی قدس با اقدامات و تدابیر شدید امنیتی در قدس تلاش می کنند مانع راهپیمایی اعتراض آمیز فلسطینی ها در بیت المقدس شوند.