تبریک شمخانی به رییس‌جمهور جدید عراق

ايران,عراق,نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي,علي شمخاني

علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی انتخاب دکتر محمد فواد معصوم را به عنوان رییس‌جمهور عراق به وی و مردم عراق تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این پیام با ابراز خرسندی از توسعه روند همگرایی سیاسی میان احزاب و گروه‌های شیعه، سنی و کرد در چارچوب عراق متحد و یکپارچه آمده است: بی‌شک رهبران هوشمند عراق با مدیریت ظرفیت‌های چشمگیر سیاسی، اعتقادی، انسانی و اقتصادی این کشور ضمن دفع تهدیدات امنیتی ناشی از توطئه بیگانگان، امنیت، ثبات و رفاه را به عراق بازمی‌گردانند.

شمخانی در این پیام با تجلیل از نقش سازنده و تاریخی جلال طالبانی، رییس جمهور سابق عراق در شکل‌گیری عراق جدید گفته است: جمهوری اسلامی ایران چون گذشته در کنار دولت و مردم عراق، همه ظرفیت‌ها و مقدورات خود را برای حمایت از روند مبارزه با تروریسم ، برقراری امنیت پایدار و توسعه و پیشرفت این کشور به کار خواهد گرفت.

شمخانی در پایان سفر 2 روزه هفته جاری به کشور عراق که طی آن رایزنی گسترده‌ای با مراجع عظام تقلید و رهبران گروه های سیاسی ، مذهبی و قومی در عراق انجام شد طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: به زودی شاهد تحولات مثبت سیاسی در مسیر شکل گیری سازوکارهای جدید حاکمیتی در عراق خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N410176