آرین‌منش: ناکارآمدی سازمان‌های مدعی حقوق بشر اثبات شد

یک نماینده سابق مجلس گفت: باید به مسلمانی و انسانیت کشورهای مدعی اسلام که در مقابل جنایات و نسل‌کشی‌ها در غزه سکوت کرده‌اند، شک کرد.

محمدجواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان این مطلب که در احادیث ما آمده است، اگر فریاد مسلمانی را که از شما کمک می‌جوید بشنوید و سکوت کنید مسلمان نیستید، اظهار کرد: شرایطی که در غزه حاکم است بیانگر یک فاجعه انسانی و جنایات رژیم صهیونیستی است؛ این رژیم حملات زیادی را این روزها آغاز کرده، اوضاع مردم غزه بحرانی است، بسیاری از زنان و کودکان فلسطینی مجروح شده‌اند، بیمارستان‌های‌ غزه از کمبود دارو رنج می‌برند و هزاران فلسطینی نیز آواره شده‌اند.

وی ادامه داد: این‌ها واقعیت‌هایی است که در این باریکه رخ داده اما سکوت مرگ‌باری بر جامعه جهانی و کشورهای عرب منطقه حاکم شده است.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی تصریج کرد: سازمان‌هایی که مدعی حقوق بشر هستند، با هدف پیشگیری از جنگ و خونریزی تشکیل شده‌اند، اما به دلیل وابستگی به امریکا و کشورهای سلطه‌گر وابستگی و ناکارآمدی خود را به نمایش می‌گذارند و به هیچ یک از رسالت‌های خود در مقابل از مظلومان عمل نمی‌کنند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمان و مکان برای یک اسرائیلی اهمیت ندارد، خاطرنشان کرد: معتقدم اسرائیل عمدا حملات خود را در بحبوحه جام جهانی که اکثر جوانان و مردم جهان سرگرم تماشای مسابقات بودند آغاز کرد. زمان و مکان برای یک رژیم خونخوار و غاصب خیلی اهمیت ندارد، نظامی که بر اثر جنایات و خونریزی شکل گرفته قاعدتا در این مسیر فقط اهداف خود را پیش می‌برد و این جامعه جهانی است که دچار بی‌تفاوتی شده است.

وی خاطر نشان کرد: جامعه حقوق بشر به جای مداخله موثر و اعزام نیروهای پاسدار صلح دچار یک انفعال، بی‌تفاوتی و گاهی جانب‌داری از رژیم صهیونیست شده است که باید در این سازمان بازنگری جدی شود.

آرین‌منش اظهار کرد: باید یک همه پرسی در خصوص مردم فلسطین صورت گیرد، این حق باید به مردم فلسطین داده شود تا خود برای اینده کشور خود تصمیم بگیرند. تنها راه نجات ملت فلسطین مقاومت بوده و هست بنابراین مذاکرات و راه‌های سازش‌کارانه هیچ تاثیری نخواهد داشت. مقاومت باید با استفاده از وحدت و یکپارچگی‌ و جوانان پرشور تمام تلاش خود را برای دفاع از مردم فلسطین انجام دهد.

وی تصریح کرد: برای یک رژیم جنایتکار و خون‌خوار که به کودکان و زنان مسلمان، مظلوم و بی‌دفاع هم رحم نمی‌کند چه واژه شایسته‌تر و مناسب‌تر از «مرگ بر اسرائیل» را می‌توان جایگزین کرد؟

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی ادامه داد: اگر این رژیم زمان منطق را می‌فهمید با آن زبان با آنان صحبت می‌کردیم، اما در واقع زبان این رژیم جز لسان قاتلان و آدم‌کشان نیست. باید با همان زبان با اسرائیل سخن گفته شود که خود رفتار می‌کند.

وی شعار نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران را شعاری برای ایجاد انحراف در اهداف جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: این شعار تلاش گروهی از افراد فریب خورده‌ای بود که سعی داشتند در مسیر اهداف امت اسلامی انحراف ایجاد کنند که خوشبختانه با پاسخی کوبنده از سوی مردم مواجه شد.

آرین منش خاطر نشان کرد: این گروه انحرافی در راهپیمایی جمعه آینده پیام واقعی ملت اسلامی را که از سوی توده‌های عظیم مردم بیان می‌شود دریافت خواهند کرد. دفاع از مردم غزه با آرمان‌های انقلاب اسلامی گره خورده است، مردم عزیز ایران در روز جهانی قدس، روزی که یادگاری ارزشمند از سوی امام بزرگ است با حضور میلیونی خود پاسخ این گروه را خواهند داد.

انتهای پیام

کد N409933