ایران جنایت صهیونیست ها در منطقه بیت حانون‎ را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه,افخم

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای، جنایات صهیونیست ها در منطقه بیت حانون در نوار غزه را که به خاک و خون کشیده شدن جمع زیادی از زنان و کودکان پناه گرفته در مدرسه تحت پوشش سازمان ملل انجامید، به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، ˈمرضیه افخمˈ در این بیانیه که پنجشنبه شب انتشار یافت، گفت: مسئولیت تکرار جنایات جنگی علیه مردم مظلوم و بی پناه باریکه غزه و از آن جمله مدرسه ای که زیر نظر آژانس امداد و نجات سازمان ملل متحد می باشد، مستقیما متوجه این سازمان و نهادهای تابعه آن است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: امروز بیش از هر زمانی روشن شده است که خوی وحشیگری و استیصال صهیونیست ها از هیچ جنایتی علیه مردم بی دفاع غزه فروگذار نمی کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در تازه ترین حمله توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به شهر بیت حانون، بیش از 18 فلسطینی در یک مدرسه وابسته به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان (آنروا) به شهادت رسیده و 200 تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، دشمن صهیونیستی در حالی این مدرسه را آماج حملات توپخانه ای خود قرار داد که در آن شمار زیادی از شهروندان فلسطینی به خاطر تخریب خانه هایشان در پی حملات هوایی ارتش صهیونیستی سکنی گزیده بودند.

تازه ترین گزارشها حکایت از آن دارد که در نتیجه تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روزهای اخیر، شمار شهدا به 803 و مجروحان به 5200 نفر افزایش یافته است. بیشتر شهدا و مجروحان را کودکان و زنان تشکیل می دهند.

شبس (1) 1346 **1551
کد N409913