نماینده جنبش حماس: تمام ملت‌های جهان برای حمایت از فلسطین به پا خیزند

فلسطين,حماس,روز قدس

نماینده جنبش حماس با تاکید بر این که ملت فلسطین به جهان عرب ثابت کرد که مایه افتخار و عزت است گفت: از تمام کشورها و ملت‌های جهان می‌خواهیم که برای حمایت از ملت فلسطین به پا خیزند و به میدان آیند.

نماینده جنبش حماس با تاکید بر این که ملت فلسطین به جهان عرب ثابت کرد که مایه افتخار و عزت است گفت: از تمام کشورها و ملت‌های جهان می‌خواهیم که برای حمایت از ملت فلسطین به پا خیزند و به میدان آیند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در نشست خبری درباره‌ی پذیرش آتش بس طی روزهای آینده گفت: در مقاومت فلسطین هدف ما جنگ نیست و اگر خواسته و مطالباتی که ملت فلسطین دارد برآورده نشود این جنگ تمام نمی‌شود و این مقاومت است که صبر طولانی دارد و رژیم صهیونیستی تا به حال از صبرطولانی برخوردار نبوده است.

نماینده‌ی جنبش حماس تصریح کرد: از این که می‌بینیم ملت ما زنان و کودکان به شهادت می رسند دردمند هستیم اما به هر حال ملت فلسطین درهر دو صورت به شهادت می رسید و این مایه افتخار است که در این جنگ به شهادت برسیم.

قدومی با بیان اینکه ازنظر لجستیکی توانایی ادامه جنگ را داریم گفت: همانطور که سخنگوی رسمی گردان قسام خطاب به صهیونیست‌ها اعلام کرد 250 هزار نارنجک داریم که آنها را تقدیم رزمندگان مقاومت کنیم که به مقاومت خود ادامه دهند.

وی درباره‌ی سفر خالد مشعل به تهران گفت: اطلاع رسمی دراین باره نداریم و ما هم از رسانه‌ها شنیده‌ایم.

نماینده‌ی جنبش حماس همچنین درباره‌ی اخبار منتشر شده مبنی بر وجود جاسوس‌های اماراتی در غزه گفت این شایعاتی است که از سوی رسانه‌های رژیم صهیونیستی به طور وسیع منتشر شده است و حتی درشبکه‌های اجتماعی به طور گسترده به آن پرداخته‌اند اما ما از سوی برادران اماراتی نه تایید و نه تکذیب شنیده‌ایم و اظهار نظر رسمی صورت نگرفته است گرچه هلال احمر امارات بیمارستانی را در غزه تاسیس کرده و بعد هم خارج شدند.

قدومی درباره‌ی این که اگر در طرح آتش بس اصلاحاتی انجام شود امکان پذیرش آن وجود دارد یا خیر؟ گفت: همانطور که خالد مشعل به این سوال پاسخ داده باید بگوییم در خصوص فرضیه‌ها سوال نمی‌کنیم و بر اساس خواست تمام گروههای مقاومت باید انجام شود. ولی اگر چنین اتفاقی نیفتاد هم به مبارزه خود ادامه می‌دهیم.

نماینده‌ی جنبش حماس در پاسخ به این سوال مبنی بر این که برخی از کشورهای عرب منطقه و عربستان با پول و سلاح از داعش حمایت می کنند اما در مقابل چرا از ملت فلسطین حمایت نمی‌شود گفت: به هیچ کشوری اشاره نمی‌کنم اما ما به حمایت نیاز داریم مقاومت فلسطین شاهد این است که این جنگ از سوی برخی کشورها حمایت می‌شود.

وی تصریح کرد: ‌از روز نکبت تا به امروز شکاف در بین دولت‌ها و ملت‌ها وجود داشته و دارد اما اکنون که با بیداری اسلامی و بهار عربی مواجه هستیم تا کی باید این شکافها را ببینیم. ما از مواضع رسمی انتظار داریم که در کنار ملت مقاومت بایستند و اجازه ندهند اوضاع ادامه داشته باشد.

قدومی افزود: بار دیگر اعلام می‌کنیم که ملت فلسطین و جهان عرب ثابت کرد که مایه افتخار وعزت است اما حساب غرب جداست. آنها از 60 سال قبل تا به امروز از این رژیم حمایت کردند البته منظور از غرب نظامهای غربی است نه مردم غرب. چرا که می‌بینیم ملت غرب در خیابانها برای حمایت از ملت فلسطین حاضر می‌شوند در واقع ملت‌های آزاده تشخیص می‌دهند ظلم چیست.

نماینده جنبش حماس تصریح کرد: ما از نظامهای عربی و اسلامی انتظار داریم که از مقاومت حمایت کنند و این یک تحول تاریخی است اما نظام‌های عربی باید بدانند که آیا وقت آن نرسیده که از ملت فلسطین حمایت کنند. به صراحت انتظار داریم تحریم‌ها از ملت ما در نوار غزه برچیده شود.

وی با بیان این که همه می‌دانیم فردا روز جهانی قدس است خطاب به تمام کشورها و ملت‌های جهان گفت: پیام ما خطاب به تمام کشورها و ملت‌های جهان این است که برای حمایت از ملت فلسطین به پا خیزند و به میدان آیند و ملت فلسطین هم می‌خواهند آزادانه در جهان زندگی کنند زیرا این ملت همچون سایر ملت‌ها دوستار صلح و ارامش هستند.

وی تاکید کرد: اگر امروز در فلسطین وحدت نداشته باشیم و یا اختلاف طایفه‌ای کنارگذاشته نشود به پیروزی نمی‌رسیم.

نماینده‌ی جنبش حماس در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از امام خمینی (ره) نظام و ملت ایران گفت: از این رو انتظارداریم ملت ایران در این روز همبستگی زیادی داشته باشند. پیام ما وحدت است و وحدت مایه قدرت ما و تفرقه مایه ضعف ما خواهد شد.

قدومی در پاسخ به این سوال که حماس اعلام کرده یک نظامی صهیونیست را به اسارت گرفته است و چرا تا به این لحظه تصویری را منتشر نکرده گفت: رژیم صهیونیستی اذعان به ناپدید شدن یک نظامی خود کرده است و اما خانواده آن نظامی اعلام کرده که بیش از رژیم صهیونیستی به گردانهای قسام اعتماد دارد.

وی افزود: این رژیم یک غده سرطانی بر ضد بشریت است و اگر بخواهد به تجاوز‌های خود ادامه دهد با آن مقابله خواهد شد.

نماینده‌ی جنبش حماس تصریح کرد: در تجاوز 1994 درالخلیل که نظامی صهیونیستی نمازگزاران را قتل عام کرد به رژیم صهیونیستی پیام دادیم که افراد بیگناه و غیر نظامی در جنگ مستثنی باشند و حاضر هستیم بر این موضوع توافق کنیم اگر انجام شود. خون ملت فلسطین از خون آنها ارزشمندتر است اما زمانی که رژیم صهیونیستی در این مورد هم مخالفت کرد ما عملیات شهادت طلبانه را آغاز کردیم.

قدومی در پایان این نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، خاطر نشان کرد: پیام ما به رژیم صهیونیستی این است که تمام اهداف نظامی آنها، ناوچه‌های دریایی و ... هدف قرار می‌دهیم اما اگر بخواهند به تجاوز علیه شهروندان فلسطینی ادامه دهند پاسخ دیگری برای آنها داریم ما در حال دفاع از خود هستیم و انتظار نداشته باشید که ضربات را تحمل کرده و پاسخی برای آن نداشته باشیم.

انتهای پیام

کد N409438