دعوت احزاب و تشکل ها برای حضور در راهپیمایی روز قدس

بیانیه

تهران- ایرنا- احزاب و تشکل های سیاسی در بیانیه های جداگانه ای مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

به گزارش ایرنا «جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی» با انتشار بیانیه ای مردم را به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: اکنون که فریاد مظلومیت کودکان، زنان و سالمندان فلسطینی در باریکه غزه افکار عمومی جهانیان را در برابر اوج ددمنشی و سبوعیت رژیم صهیونیستی جریحه دار کرده است، بطوریکه هر روز هزاران نفر در اقصی نقاط جهان با شرکت در راهپیمایی ها و برگزاری تظاهرات، انزجار خود را از حملات ویرانگر و ضد بشری غاصبان قدس شریف اعلام می دارند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: مردم ایران اسلامی نیز که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی از حامیان اصلی مردم مظلوم فلسطین محسوب می شوند با نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از جانب بنیانگذار انقلاب اسلامی (ره) به عنوان روز جهانی قدس، به خیابان ها سرازیر می شوند تا ضمن ابراز خشم و نفرت خویش ازاشغالگری صهیونیست های غاصب، آمادگی خود را برای دفاع از حریم اولین قبله گاه مسلمین اعلام کنند.

این بیانیه می افزاید: اما امسال روز قدس حکایت دیگری دارد و پرده ای تازه از خوی وحشی گیری صهیونیست ها نسبت به مسلمانان مظلوم و غیرنظامیان بی دفاع نوار غزه گشوده شده است. کشتار بیرحمانه غیر نظامیان با انواع سلاح های مرگبار در برابر دوربین رسانه های مختلف، به صحنه های تکراری روزمره تبدیل شده و هر روز خانواده های بیشتری را در سوگ عزیزان خود داغدار می نماید.

جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی در ادامه بیانیه خود خاطر نشان کرده است: این اعمال ننگین نشانگر ذات جنگ طلبی این رژیم منحوس و حمایت بی دریغ برخی کشورهای اروپایی و آمریکا از این حملات ناجوانمردانه است، اینک که ندای هل من ناصر ینصرنی کودکان بی گناه فلسطینی دل های آزادگان جهان را به درد آورده و هر وجدان بیداری را به عکس العمل در برابر آن وادار کرده، فرصت مغتنمی است تا تمامی اقشار ملت ایران همگام با دیگر مسلمانان روزه دار جهان با حضوری منسجم و در صفوفی فشرده در راهپیمایی روز جهانی قدس، حمایت همه جانبه خویش را به گوش مردم دردمند فلسطین برسانند.

جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله ارتش تجاوزگر رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطین و باریکه غزه، همگام با دیگر هموطنان مسلمان در راهپیمایی باشکوه روزقدس شرکت خواهد کرد تا بار دیگر اتحاد و یکپارچگی ملت ایران را در دفاع جانانه از حریم مسجد الاقصی و حقوق حقه فلسطینیان به منصه ظهور برساند.

این حزب سیاسی همچنین در بیانیه خود از مجامع جهانی و نهادهای دفاع از حقوق بشر و حمایت از حقوق کودکان و در راس آنها دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت خواست با اتخاذ تصمیم های قاطع در اولین فرصت به این جنگ نابرابر پایان دهند و با اعمال فشار بر اسراییل غاصب زمینه خروج نوارغزه از محاصره همه جانبه بویژه محاصره اقتصادی و نظامی را فراهم کند تا مردم این منطقه بتوانند از امکانات اولیه برای زندگی به عنوان یک شهروند فلسطینی برخوردار شوند.**شعار «نه غزه نه لبنان» عاری از انسانیت و هرگونه حس نوع دوستی است

به گزارش ایرنا، باشگاه جوانان اصلاح طلب همچنین در بیانیه ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: فلسطین این زخم ناسور دنیای امروز، بار دیگر وجدان جامعه بشری و قلب شیفتگان ارزش های جهان شمول انسانی را به درد آورده است. تصاویری که این روزها از غزه به دنیا مخابره می شود به راستی قربانگاه ابتدایی ترین حقوق و ارزش های الهی و بشری است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: برای روزهای متمادی است که رژیم نژاد پرست صهیونیست با حمله به خانه ها، مدارس و بیمارستان های غزه، مردم بی گناه و غیرنظامیان را زیر باران بمب و گلوله گرفته است و متاسفانه غزه مظلوم، جز وجدان های بیدار مردم سراسر جهان فریادرسی نمی یابد؛ مردمی که فارغ از گرایشات و نگاه سیاسی به مساله فلسطین، وحشیگری حاکمان تل آویو را با استفاده از تظاهرات های خیابانی یا حضور در فضای مجازی محکوم می کنند.

باشگاه جوانان اصلاح طلب در ادامه بیانیه خود می افزاید: به راستی کشتن زنان و کودکان بی دفاع به بهانه نامعتبر کشته شدن مشکوک سه نفر از ساکنین سرزمین های اشغالی با منطق دوران جاهلیت و منازعات قبیله ای تفاوتی دارد؟ رژیمی جعلی که این مدعای خنده آور را دارد که تنها دموکراسی خاورمیانه است در روزهای اخیر کارنامه سیاه خود در تجاوز به حقوق انسان ها را تاریک تر کرده و این پرسش را در برابر افکار عمومی آزادیخواهان جهان قرار داده که آیا وقت آن نرسیده است که برای فلسطین این تلخ ترین تراژدی انسانی و سیاسی عصر ما فکری اساسی کرد.

در این بیانیه آمده است: ملت ایران همیشه و در همه مقاطع حامی مردم مظلوم و ستمدیده جهان به خصوص مردم فلسطین اشغالی بوده است. ابتکار امام خمینی (ره) در پدید آوردن روز جهانی قدس وعرصه ای برای نمایش وحدت مسلمانان جهان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از استکبارجهانی و رژیم اشغالگر صهیونیستی، امروز را تبدیل به فرصتی برای حق خواهی مسلمانان جهان از جامعه جهانی برای رسیدگی به حقوق حقه مردم مظلوم فلسطین کرده است.

باشگاه جوانان اصلاح طلب در بیانیه خود می افزاید: مردم ایران اسلامی هرساله با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حمایت خود را از این مردم مظلوم اعلام می کنند. روز قدس روزیست که ایرانیان علاوه بر دفاع از فلسطینیان مظلوم، اتحاد خود را فارغ از جناح بندی های سیاسی و قومی و مذهبی به جهانیان نشان می دهند.

در این بیانیه تصریح شده است: اصلاح طلبان کشور نیز هرساله همگام با مردم ایران در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده اند و این روز را یک راهبرد برای حل مشکل فلسطین اشغالی می دانند و به اندیشه ها و افکار امام راحل از ابتدای انقلاب تاکنون پایبند بوده اند.

این تشکل اصلاح طلب در این بیانیه آورده است: متاسفانه بعد از حوادث سال 88، فضایی شکل گرفت که منجر شد معدودی افراد شعار «نه غزه،نه لبنان» سر دهند. شعاری که عاری از انسانیت و حس

نوع دوستی بوده و در طرف مقابل بهانه ای به دست عده ای فرصت طلب داد تا این شعار را به مجموعه اصلاح طلبان منتسب کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این در حالی است که اصلاح طلبان این شعار و انتساب آن را به خود محکوم کرده اند و در فرصت های مختلف اعلام کرده اند که حامی مظلومان جهان به ویژه مردم فلسطین بوده اند و اندیشه های امام را چراغ راه خود میدانند. اندیشه هایی که نقشه راه انقلاب اسلامی بوده است و نظام اسلامی بر پایه همین اندیشه ها بنا شده است و امروز هم رهبر انقلاب ادامه دهنده راه و اندیشه ی آن امام همام می باشد.

باشگاه جوانان اصلاح طلب در بیانیه خود افزود: این تشکل معتقد است مساله فلسطین نه فقط مساله عده ای خاص و گروهی نشان دار که مساله و دغدغه تمام انسان های آزادی خواه و آزاد اندیشی است که احترام به انسانیت را مقدم بر هر تفکری می دانند، لذا لازم است تا جمهوری اسلامی ایران و تمام کشورهای جهان با استناد بر نص متن حقوق بشر و با بهره گیری از زبان دیپلماسی و منش عقلانیت و اعتدال و بهره گیری از مجامع بین المللی و استفاده از اهرم هایی همچون شورای امنیت سازمان ملل ضمن محکوم کردن رژیم خونخوار صهیونیستی در جنگ پیش آمده اقدامات و تلاش خود را تا زمان توقف کامل این کشتار ضد بشری ادامه دهند.

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است: در این راستا ما به عنوان جمعی ازجوانان اصلاح طلب ایران و نمایندگان نسل دوم و سوم بعد از انقلاب و به تاسی از نسل اول اصلاح طلبان ضمن محکوم کردن حملات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه و کشتن مردم بی دفاع این خطه اسلامی اعلام میداریم که همگام با تمامی احزاب و گروه های سیاسی به پای عهدمان با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده ایم و ضمن دفاع همه جانبه از فلسطینی ها، همگام با ملت شریف ایران، در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهیم کرد و اعلام می داریم که جوانان اصلاح طلب ایران قلبشان با یاد مردم فلسطین میزند و حامی همیشگی آن ها خواهند بود.

در این بیانیه ابراز امیدواری شده است که پیروز نهایی این جنگ نابرابر مردم مظلوم فلسطین اند و رژیم جنایتکار صهیونیستی بازنده اتفاقات اخیر خواهد بود. ما به روزی که فلسطینیان کشوری آزاد و بدون جنگ خواهند داشت امید داریم.

سیام**9103**1440
کد N409383