رهبر حزب چپگرایان یونان خواستار قطع روابط آتن با تل آویو شد

یونان

آتن- ایرنا- رهبر حزب چپگرایان یونان با انتقاد شدید از حملات ددمنشانه نظامیان اسراییلی به غزه، خواستار لغو تمام توافق ها و روابط یونان با اسراییل شد.

به گزارش ایرنا از آتن،ˈ دیمتریس کوچوباسˈ رهبر حزب چپ یونان در دیدار روز پنجشنبه خود با ˈ کارلوس پاپولیاسˈ رییس جمهوری یونان، خواستار لغو تمامی توافقات بین آتن و تل آویو گردید.

کوچوباس پس از دیدار با رئیس جمهور یونان به خبرنگاران گفت : رژیم صهیونیستی در نوار غزه در حال نسل کشی است و کشور یونان نباید با کشوری که تمام قوانین بین المللی را نادیده می گیرد و نقض می کند، ارتباط و همکاری داشته باشد.

رهبر حزب چپ یونان با انتقاد از جامعه جهانی به خاطر سکوت معنا دار در قبال جنایاتی رژیم صهیونیستی در غزه ، تصریح کرد: رژیم اسرائیل کودکان ، زنان و افراد غیر مسلح فلسطینی در نوار غزه را مورد آماج حملات ددمنشانه خود قرار داده است درحالی که جامعه جهانی تنها نظاره گر این همه جنایات است.

کوچوباس از دولت یونان خواست برای احترام به قوانین بین المللی و فرهنگ غنی یونان مبنی بر نوع دوستی تمام توافقات نظامی، سیاسی، اقتصادی با رژیم اسراییل را فوراً قطع کند.

وی حملات ددمنشانه نیروهای رژیم صهیونیستی به مردم غزه را جنایت بی سابقه ای توصیف کرد و گفت: جنایات جنگی و نسل کشی اسراییل در غزه باید مورد پی گیرد قانونی قرار گیرد.

اروپام**2170** 1064
کد N409338