کشته شدن 51 زندانی در حمله تروریست‌ها/هلاکت برادرزاده بغدادی

عراق

منابع امنیتی استان صلاح‌الدین اعلام کردند: فرمانده عملیات سامرا به منظور آزادسازی منطقه "جلام" در جنوب تکریت عملیات امنیتی گسترده‌ای را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع ناشناس که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: در این عملیات امنیتی، هواپیماهای ارتش نیز شرکت داشته و نیروهای امنیتی تاکنون توانسته‌اند شش بمب کاشته شده را خنثی کنند.

در پی تسلط افراد مسلح به استان نینوا مناطق استان صلاح‌الدین شاهد عملیات نظامی بوده است که در این اقدامات تعدادی از افراد مسلح کشته شدند.

این مقام به شبکه سومریه نیوز گفت: برادرزاده ابوبکر بغدادی به نام ابو عدنان در این منطقه کشته شده در حالی که پست معاونت یکی از سرکردگان داعش را داشته است.

یک مقام پلیس عراق نیز امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که در چند حمله که عاملان انتحاری با بستن کمربندهای انتحاری، بمب و تیراندازی صورت دادند حدود 60 تن از زندانیان و نیروهای پلیس عراق کشته شدند.

این حمله اتوبوس حامل زندانیان را در منطقه تاجی در شمال بغداد هدف قرار داده بود که طی آن 51 زندانی و 9 نیروی پلیس کشته شدند. این حمله افراد مسلح هشت زخمی نیز بر جای گذاشته است.

انتهای پیام

کد N409313