هاشمی‌رفسنجانی:

صهیونیست‌ها روی جنایت‌کاران تاریخ را سفید کردند

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,فلسطين,غزه,مجمع تشخيص مصلحت نظام,دانشگاه آزاد اسلامي

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کودکان، زنان و مردم غزه را مظلوم‌ترین ملت جهان در عصر حاضر دانست و گفت: صهیونیست‌ها روی جنایت‌کاران تاریخ را سفید کردند و اوج مظلومیت آنجاست که مدعیان حقوق بشری و قدرت‌های جهانی، این ظلم را حق دفاعی رژیم اشغالگر قدس شریف می‌دانند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کودکان، زنان و مردم غزه را مظلوم‌ترین ملت جهان در عصر حاضر دانست و گفت: صهیونیست‌ها روی جنایت‌کاران تاریخ را سفید کردند و اوج مظلومیت آنجاست که مدعیان حقوق بشری و قدرت‌های جهانی، این ظلم را حق دفاعی رژیم اشغالگر قدس شریف می‌دانند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار هیأت رئیسه و نمایندگان تام‌الاختیار استانی و رؤسای واحدهای تجمیع شده دانشگاه آزاد اسلامی و کارکنان دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف و تعجب از حمایت اوباما از جنایات اسرائیل گفت: این اقدام لکه ننگی در تاریخ سیاسی رییس‌جمهور آمریکا خواهد بود.

وی همچنین با تشکر از مردم کشورهایی که در اقصی نقاط جهان برای محکومیت جنایات غزه راه‌پیمایی کردند، به وظیفه امت مسلمان اشاره کرد و گفت: روز جهانی قدس فرصت مناسبی برای اعلام انزجار از صهیونیست‌ها و حمایت از مردم غزه است تا تصمیم‌گیران سیاسی سازمان‌های جهانی فکر نکنند فلسطینی‌ها در جهان اسلام تنها هستند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید مجدد بر اهمیت برپایی باشکوه روز جهانی قدس، خطاب به جوانان و به ویژه دانشجویان گفت: حضور شما در این مراسم نشان درک عمیق مردم ایران و احترام به اندیشه‌های امام راحل است که این روز را برای حمایت از فلسطینی‌ها در تقویم تاریخ ماندگار کرده‌اند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه طرح تجمیع واحدهای دانشگاهی را مهم دانست و گفت: در صورت موفقیت این طرح، در افزایش رشته‌ها و دانشجویان و تعمیق کارهای دانش‌بنیان شاهد جهش خواهیم بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی و برنامه‌های دکتر لاریجانی برای بهبود اوضاع، گفت: هر چه بیشتر به اهداف تأسیس دانشگاه آزاد مخصوصاً در کم کردن آلام نیازمندان بیمار برسیم، لطف خداوند است و باید شاکر باشیم.

هاشمی رفسنجانی انکار موفقیت‌ها و مخالفت با اصل تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در ایران را غیرممکن دانست و گفت: شجره طیبه‌ای که اصل آن در سراسر کشور ریشه دوانده و فرع آن به عنوان دانشجویان این دانشگاه در همه‌جای کشور هستند، نمی‌گذارند خورشید این دانشگاه افول کند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با یادآوری شرایط زمان تأسیس این دانشگاه و اثراتی که عدم موفقیت جوانان در کنکور بین خانواده‌ها و در روحیه جوانان داشت، گفت: در شرایطی که فضای جامعه به شدت مخالف کارهای غیردولتی بود، امام امت با حمایت‌های مادی و معنوی پایه‌های این دانشگاه را تثبیت کردند.

وی در ادامه ضمن بیان خاطراتی از جلسه‌ای که برای پیشنهاد تأسیس این دانشگاه خدمت امام (ره) داشت، گفت: پس از طرح موضوع، بلافاصله قبول کردند که نشان از هوشیاری و آینده‌نگری ایشان داشت.

هاشمی رفسنجانی نیاز جامعه را رمز موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی دانست و با تأکید بر انتقال نیاز تحصیل دانشگاهی به مقاطع بالاتر و عالی، گفت: متقاضیان مقاطع تحصیلی بالاتر محدودیت‌های مالی و شغلی دانشجویان سال‌های اول تأسیس این دانشگاه را ندارند و این خود سرمایه‌ای برای گسترش مقاطع عالی در کشور است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیکاری جوانان تحصیلکرده را زخمی بر پیکره انقلاب اسلامی و ایران و حتی تفکرات اسلامی خواند و افزود: هرکس در هر مقام و مسئولیتی که هست، وظیفه ملی و دینی دارد تا برای ایجاد اشتغال جوانان و ثبات شغلی آنان تلاش نماید.

وی با اشاره به وجود مهاجران فراوان از کشورهای همسایه در ایران گفت: ظرفیت ایران برای پذیرش مهاجران بالاست ولی این ظرفیت باید به فعلیت برسد که در آن صورت نه تنها هیچ ایرانی بیکار نخواهد بود بلکه برای تأمین نیازهای کارگری می‌توانیم از کشورهای همسایه نیرو بیاوریم.

هاشمی، تجاری سازی طرح‌های دانشگاهی استادان و دانشجویان را برای آینده کشور مهم دانست و گفت: اگر با درک درست به این طرح‌ها و پایلوت آنها توجه شود، تولیدات داخلی آن هم از نوع علمی و دانشگاهی متنوع خواهند شد که بسیار ارزشمند است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، منابع زیرزمینی، آب و هوای خوب و چهار فصل مناسب، موقعیت جغرافیایی و بالاتر از همه مکتب اهل بیت(ع) را از ویژگی‌های برتر ایران اسلامی خواند و گفت: اگر در سیاست داخلی به وحدت و توسعه کشور فکر کنیم و در سیاست خارجی نیز تعامل با جهان را درست مدیریت نماییم، خیلی زود ایران به مسیر ترقی و پیشرفت بر می‌گردد و به اهدافی که در سند چشم‌انداز 20 ساله نظام اسلامی ترسیم شده است، می‌رسد.

هاشمی رفسنجانی اشتیاق کشورهای مهم جهان برای همکاری با ایران در زمان سازندگی را نمونه‌ای موفق از سیاست خارجی دانست و گفت: در همان زمان هم تندروها با هیاهو برای سیاست رسمی کشور مزاحمت درست می‌کردند، ولی عزم نظام برای اعتلای مصالح کشور و توجه به خواسته‌های اکثریت مردم جدی بود.

وی همچنین به سال‌های جنگ و مقطع پذیرش قطعنامه نیز اشاره کرد و گفت: اشغال افغانستان و عراق ثابت کرد که در جهان معاصر، کشور گشایی پیروزی نیست بلکه پیروزی نهایی را مردم ایران زمانی بدست آوردند که با ندای صلح‌طلبی وارد میادین دیپلماسی شدند و حامیان صدام را مجبور کردند تا در سازمان ملل رأی به حقانیت ایران بدهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه مردم ایران را مستحق برخورداری از زندگی مناسب و شرافتمندانه دانست و گفت: تورم و رکود نباید در زندگی مردم و اقتصاد جامعه خلل وارد نماید، مخصوصاً اگر با هم شوند، حاصل آن جز فلاکت نخواهد بود.

هاشمی رفسنجانی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مردم در ماه مبارک رمضان، اظهار امیدواری کرد که تهذیب نفس، ملکه رفتاری مردم در تمام سال باشد.

وی با اشاره به روزهای پایانی ماه رمضان افزود: باید تلاش کنیم تا در فرصت باقیمانده از سفره مهمانی خداوند که برای سعادت بشریت گسترده شده است، بهره‌های روحی و معنوی ببریم.

انتهای پیام

کد N409195