رییس رسانه روسی: جنایت رژیم صهیونیستی در غزه ضرورت روز قدس را اثبات کرد

روز قدس

مسکو-ایرنا- زاوودی مامیرگوف رییس شبکه تلویزیونی روسی ˈجهان اسلامˈ اعلام کرد: جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه یک بار دیگر حقانیت تعیین روز جهانی قدس برای دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را اثبات کرد.

مامیرگوف روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: جنایت های رژیم اشغالگر قدس در سرزمین های اشغالی پایانی ندارد و به همین دلیل مسلمانان جهان باید برای مقابله با این توطئه های حکام تل آویو متحد شوند.

وی افزود: امام خمینی رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران با دوراندیشی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس تعیین کرد و این ابتکار مهم نه فقط به آزادی فلسطین از چنگال اسراییل غاصب کمک می کند بلکه برکات معنوی بسیار مهمی برای امت جهانی اسلامی به همراه دارد.

رییس شبکه تلویزیونی روسی ادامه داد: مهم ترین این برکات اتحاد مسلمانان جهان است و برادران شیعه و سنی در این روز در صفوفی واحد و یکپارچه صدای مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهانیان می رسانند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر رسانه های بزرگ جهانی همچون شبکه سی.ان.ان و بی.بی.سی در خدمت اسراییل قرار دارند و حوادث سرزمین های اشغالی را به گونه پوشش خبری می دهند که گویا تمام فلسطینی ها تروریست هستند و صهیونیست ها مجبور به دفاع از خود می شوند.

وی ادامه داد: برای پیشبرد و اجرای این توطئه برنامه ریزی شده هر روز میلیون ها دلار صرف می شود و مسلمانان جهان برای مقابله با آن فقط می توانند با ائتلاف جهانی اقدام کنند.

مامیرگوف گفت: روز جهانی قدس امکان ایجاد چنین اتحاد و ائتلاف مقدسی را فراهم کرده است و باید در این روز خشم و بیزاری خود را از جنایت های ضدبشری اسراییل ابراز کنیم.

وی گفت: مسلمانان جهان در مساله آزادی فلسطین و قدس شریف باید به قرآن کریم و فرمایشات پیامبر اسلام (ص) اقتدا کنند که بارها بر وحدت و یکپارچگی مسلمانان و پرهیز آنها از هر گونه دشمنی، خصومت و کینه ورزی تاکید فرموده اند ر و در حال حاضر جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر برای مقابله با توطئه های صهیونیست ها به وحدت نیاز دارد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که هر روز شاهد شهادت شماری از افراد بیگناه در غزه بر اثر حملات ارتش اسراییل هستیم، نمی توانیم بی تفاوت نشسته و به اختلافات جزئی میان شیعه و سنی که دشمنان بر آن دامن می زنند فکر کنیم.

رییس شبکه تلویزیونی جهان اسلام افزود: در وهله اول باید تمام مسلمانان برای توقف حملات به شهرهای غزه تلاش کنند و در روز قدس باید با راهپیمایی های میلیونی شرایط برای تحقق این هدف مهم فراهم شود.

وی افزود: رفتار خائنانه برخی سران کشورهای اسلامی باعث بروز چنین وضعیتی در فلسطین شده است و در صورتی که این کشورها در جبهه سیاسی واحدی علیه اشغالگری اسراییل اقدام می کردند وضعیت به گونه ای دیگر بود.

مامیرگوف گفت: متاسفانه تعدادی از سران کشورهای اسلامی و عربی با سران اسراییل روابط دارند و همکاری می کنند و این امر بر جسارت و گستاخی سران تل آویو می افزاید و جنایت های کنونی آنها در غزه نتیجه همین سیاست های سازشکارانه است.

وی افزود: اطمینان دارم فقط با ایجاد ائتلاف علیه این رژیم در جهان اسلام و مجموعه تدابیری همچون تحریم کالاهای ساخت اسراییل می توان آن را منزوی کرده و شرایط برای آزادی کامل فلسطینیان و سرزمین های اشغالی را فراهم کرد.

اروپام/2242**518 ** 1064
کد N409136