تاکید رییس‌جمهور جدید اندونزی بر تقویت اقتصاد این کشور

رییس جمهوری جدید اندونزی در مصاحبه‌ای متعهد شد تا با تقویت زیرساخت‌های این کشور از سرمایه‌گذاران حمایت کرده و در صورتی که وزرایش در انجام وظایف خود کوتاهی کنند، آن‌ها را اخراج کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جوکو وی‌دودو، رییس جمهوری جدید اندونزی که روز سه شنبه با اعلام کمیسیون انتخاباتی این کشور به عنوان کاندیدای پیروز انتخابات ریاست جمهوری نهم ژوئیه اعلام شد، گفت: ما باید اقتصاد خود را رشد دهیم. بدین منظور ما باید سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم و زیرساخت‌ها را تقویت کنیم.

وی‌دودو این مصاحبه را روز شنبه با خبرگزاری رویترز انجام داد اما تقاضا کرده بود تا متن آن پس از اعلام پیروزی رسمی وی در انتخابات منتشر شود.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران می‌گویند دریافت مجوزهای تجاری در اندونزی بسیار دشوار است. برخی سرمایه‌گذاران می‌گویند بدین منظور دو سال زمان نیاز است. اگر ما بتوانیم راه حلی برای مجوزهای تجاری پیدا کنیم، مطمئن هستم که می‌توانیم سریع‌تر زیرساخت‌هایمان را تقویت کنیم.

وی تاکید کرد که یکی از سیاست‌هایش جبران کسری‌های بودجه خواهد بود.

وی‌دودو عنوان کرد: اگر وزرای دولت در کارشان موفق نشوند بیش از 1000 فرد مناسب دیگر در اندونزی برای جایگزینی آن‌ها وجود دارد. من می‌توانم آن ها را از سمت خود برداشته و با افراد دیگر جایگزین کنم. چنین کاری برای من بسیار ساده است.

وی گفت: این وزرا باید پاک و با کفایت باشند. آن‌ها باید مهارت‌های رهبری خوبی داشته باشند و به خدمت به مردم متعهد باشند.

وی در این مصاحبه تصریح کرد که حدود 20 درصد از کابینه وی احتمالا شامل مناصب سیاسی از احزابی که حامی وی بوده‌اند، خواهد بود.

انتهای پیام

کد N409024