مدودف: روابط روسیه با آسیا-اقیانوسیه اولویت دارد

روسيه

نخست وزیر روسیه عنوان کرد: مسکو باید در پی وخامت روابطش با غرب به دنبال متحول کردن روابط اقتصادی خود با منطقه آسیا - اقیانوسیه باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه طی نشستی با نمایندگان تجاری این کشور گفت: می‌خواهم تاکید کنم همکاری ما با منطقه آسیا - اقیانوسیه در حال حاضر یکی از اولویت‌های اصلی ماست.

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از مدودف گزارش داد: ما عملا نیازمند تحولی در این حوزه هستیم که ما را قادر سازد بر محدودیت‌های اقتصادی و تکنولوژیکی در یک رشد مداوم غلبه کنیم.

مدودف گفت: به اعتقاد من لازم است تحت فاکتورهای سیاسی با تاثیر بیشتری فعالیت داشته باشیم و تمایل برای حمایت از صنایع داخلی را در میان شرکای خارجی خود تشدید کنیم.

مدودف عنوان کرد: ما با تقویت حمایت از صنایع داخلی بر تولیدکنندگان و اجناس و شرکت‌هایمان تاثیر خواهیم گذاشت و این رویه به احتمال زیاد تضعیف نخواهد شد.

وی تاکید کرد: لازم است تا با محیط جدید انطباق پیدا کنیم.

نخست وزیر روسیه اضافه کرد: دولت روسیه باید پرونده‌های تبعیض علیه شرکت‌های روسی را دنبال کند و از منافع آن‌ها محافظت کند.

مدودف خاطرنشان ساخت: روسیه به منظور جذب سرمایه‌گذاران آسیایی باید آگاهی خود از فرصت‌ها و مزیت‌ها را افزایش دهد.

وی افزود: روابط روسیه با شرکای اروپایی آن به دلیل بحران اوکراین تا حد زیادی پیچیده شده و مسکو ممکن است مجبور شود تدابیر محافظتی در پاسخ به توافق ‌های اتحادیه اروپا با اوکراین و مولداوی در پیش گیرد.

وی تصریح کرد: ما باید به خود اعتقاد داشته باشیم و منافع اقتصادی ما تضمین خواهد شد.

انتهای پیام

کد N408937