سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مردم ایران و جهان را به راهپیمایی روزقدس فراخواند

رژيم صهيونيستي,فلسطين,اسراييل,غزه,بيانيه,سازمان فرهنگ و ارتباطات,روز قدس,راهپيمايي

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از علماء امت، نخبگان، متفکران بیدار و تمامی آزادگان جهان همچنین ملت بزرگ ایران درخواست کرد تا با حضور فعال در راهپیمایی‌های روز جهانی قدس، مظلومیت فرزندان فلسطین در غزه را فریاد کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن بیانیه‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس به شرح زیر است:

«وسُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ (اسراء/1)

امروز جهان اسلام برپایه‌ی یک برنامه‌ریزی صهیونیستی آمریکایی، شاهد توطئه‌ی خطرناکی برای ضربه زدن به مقاومت اسلامی است و جنگی تمام‌عیار و نابوده‌کننده را در فلسطین اشغالی به منظور پایان بخشیدن به مسأله‌ی فلسطین آغاز کرده است. دشمن صهیونیستی در تجاوز آشکار خود به مردم مظلوم فلسطین در غزه و در ماه مبارک رمضان، بار دیگر همه‌ی معیارهای انسانی، ارزش‌های دینی و قوانین بین‌المللی را به هیچ انگاشت. در این تجاوزگری، رژیم صهیونیستی را همه‌ی دشمنان اسلام و قدرت‌های استکباری جهان پشتیبانی کرده و همچنان همه‌ی پوشش‌های مادی، نظامی و سیاسی را برای ادامه‌ی زشت‌ترین انواع ظلم و ستم و سرکوب و ترور، در حق ملت فلسطین و غزه‌ی قهرمان فراهم می‌آورند.

این همه در میان خاموشی استکبار غرب و هم‌پیمانان آنان صورت می‌گیرد. سکوتی در برابر جنایات دشمن صهیونیستی که جنگی ویرانگر در غزه به راه انداخته، حرمت قبله‌ی اول مسلمانان را شکسته، به یهودی‌سازی قدس شریف دست زده، بی‌گناهان و زنان و مردان و کودکان را می‌کشد، به ساخت شهرک‌های صهیونیستی ادامه می‌دهد، مناطق مسکونی را منهدم کرده‌، شهروندان بی‌پناه را بمباران می‌کند و اهالی را به مهاجرت وا می‌دارد. اینها با ساده‌ترین هنجارهای انسانی و قوانین بین‌المللی منافات دارد.

اما آنچه قلب‌ها را بیشتر به درد می‌آورد؛ کوتاهی برخی دولت‌های عربی و اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی است. آنان که به نیرنگ و دروغ، مدعی دفاع از حقوق بشر و عدالت هستند و از نقش‌آفرینی برای جلوگیری از چنین رفتارهای ضدانسانی خودداری می‌ورزند.

در این موقعیت حساس که بر جهان اسلام می‌گذرد، باید امت بزرگ اسلام را به اقدام مبارک حضرت امام خمینی (رضوان‌الله علیه) در خصوص اعلام آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس یادآور شویم تا به وظیفه‌ی خود در قبال فلسطین به عنوان نخستین مسأله‌ی مسلمانان عمل کنند.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر حق ملت فلسطین در بازپس‌گیری حقوق مشروع تاریخی خود و برپایی دولت مستقل فلسطینی در تمامی آن سرزمین به پایتختی قدس شریف تأکید می‌کند و شدیداً اقدامات غیرانسانی و جنایاتی که رژیم بی‌رحم صهیونیستی علیه ملت مقاوم فلسطین در غزه‌ی قهرمان مرتکب شده است را محکوم می‌کند.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از علماء امت، نخبگان، متفکران بیدار و تمامی آزادگان جهان همچنین ملت بزرگ ایران درخواست می‌کند، به وظیفه‌ی انسانی و مسئولیت پیشگامی خود در بیدارسازی دولت‌ها و گسترش روحیه‌ی پرشور برای مشارکت فعال در راهپیمایی‌های روز جهانی قدس عمل کنند و با پیروی از رهنمودهای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) رهبر معظم انقلاب اسلامی خشم خود را از صهیونیست‌های کینه‌توز و اربابان طغیانگرش در تمامی نقاط جهان ابراز کنند.

از خدای بزرگ، عزت و کرامت و وحدت کلمه‌ی امت اسلام را در راه تحقق اهداف خود مسألت کرده و پیروزی ملت مقاوم و قهرمان فلسطین را به برکت این ماه عزیز آرزومندیم.

انّه علی کلّ شیء قدیرو بالإجابة جدیر»

انتهای پیام

کد N408925