بختیاری: سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایات صهیونیست‌ها جای تاسف دارد

ديوان عدالت اداري,رژيم صهيونيستي,فلسطين,اسراييل,غزه,راهپيمايي

مدیر حوزه ریاست دیوان عدالت اداری با انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی در برابر حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، گفت: این مجامع که مدعی پاسداری از حقوق بشر هستند حتی در حد محکوم کردن لسانی کوچکترین قدمی بر نمی‌دارند، لذا نمی‌توان به آنها امیدوار بود بلکه باید به توده‌های مردم دل بست.

علی‌اکبر بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، اظهار کرد: ظلم بد است و نسبت به هر کسی که واقع شود مذموم است و لذا هر کسی که خود را به عنوان یک انسان می‌شناسد باید مدافع مظلوم و مخالف ظالم باشد.

وی ادامه داد: در تعالیم اسلامی ما به طریق اولی سفارش شده که همراه مظلوم باشیم و علیه ظالم قیام کنیم، چراکه این با سرشت انسانی سازگاری دارد.

بختیاری با بیان این‌که « قریب 60 سال است که به مردم ستمدیده فلسطین و غزه، ظلم فاحش می‌شود» افزود: صرف نظر از موضوع دین و مذهب، آنها انسان‌هایی هستند که مورد ظلم، تعدی و تجاوز واقع شده‌اند و لذا هم انسانیت و هم دین ما اقتضا دارد که مدافع این مردم مظلوم باشیم.

مدیر حوزه ریاست دیوان عدالت اداری ادامه داد: ما باید به تبعیت از فرمایش امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری در روز قدس با صلابت و همه توانمان حضور پیدا کرده و از این ملت مظلوم دفاع کنیم و با افکار خبیث صهیونیست‌ها که به دنبال توسعه از نیل تا فرات است مبارزه کنیم.

وی درباره سکوت مجامع بین‌المللی در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی، گفت: جای تاسف است برخی مجامع بین‌المللی که داعیه حقوق بشر دارند ولی به حداقل وظایف خود عمل نمی‌کنند. چه مورد و مصداقی بارزتر از این مردم مظلوم است که سالیان سال دارد حقوقشان تضییع می‌شود؟ این مجامع که مدعی پاسداری از حقوق بشر هستند حتی در حد محکوم کردن لسانی کوچکترین قدمی بر نمی‌دارند و حتی اگر گاها اشاره‌ای می‌کنند از روی ناچاری است.

مدیر حوزه ریاست دیوان عدالت اداری افزود: لذا نمی‌توان به این مجامع بین‌المللی امیدوار بود بلکه باید به توده‌های مردم دل بست و از خداوند منان استمداد کرد که این ملت مظلوم را نجات دهد.

انتهای پیام

کد N408895