کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس: جلو تجاوز اسراییل را به غزه بگیرید

غزه,کمیسیون حقوق بشر

لندن – ایرنا- کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در بیانیه ای با اشاره به یورش وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مسلمان غزه ، از مجامع بین المللی خواست تجاوز خونین رژیم اشغالگر قدس را متوقف سازند.

بگزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است: مجامع بین الملل بایستی هر چه سریعتر رژیم صهیونیستی را مهار کرده و مانع از ادامه کشتار زنان و کودکان بی دفاع در نوار غزه شوند.

در این بیانیه گفته شده است که برخلاف ادعای مقامات رژیم صهیونیستی بیش از 70 درصد از فلسطینی هایی که در جریان یورش این رژیم به غزه کشته شده اند ، غیر نظامی بوده اند.

کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در این بیانیه همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است به منظور متوقف کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی و لغو محاصره نوار غزه، تحریم های نظامی، اقتصادی و سیاسی علیه این رژیم ، اعمال کند.

این نهاد حقوق بشری همچنین از جامعه بین الملل خواسته است که کمک های فوری از جمله کمک های غذایی و دارویی برای هزاران قربانی در نوار غزه ارسال کند.

کمیسیون حقوق بشر اسلامی همچنین خواستار لغو محدودیت اعمال شده بر روی تردد فلسطینی ها ساکن غزه به مصر از سوی دولت قاهره شده است.

مسعود شجره رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: شمار زیادی از تشکل های اسلامی، مسیحی و یهودی و نیز نهادهای مدنی ضد جنگ برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن اعلام آمادگی کرده اند.

وی عنوان کرد تظاهرکنندگان در این مراسم که از ساعت سه بعد از ظهر روز جمعه از برابر ساختمان شبکه ˈبی بی سیˈ در لندن آغاز خواهد شد، به منظور محکوم ساختن حمایت های سران واشنگتن از جنایتکاران صهیونیستی، در برابر سفارت آمریکا تجمع خواهند کرد.

رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس تاکید کرد: بدون تردید اگر حمایت های گسترده آمریکا نبود، رژیم صهیونیستی نمی توانست این گونه و با این وسعت دست به جنایت و آدم کشی در سرزمین های اشغالی فلسطین بزند.

اروپام** 1552
کد N408888