خالد مشعل آتش بس در غزه را بدون پایان دادن به محاصره مردود دانست

خالد مشعل,آتش بس

تهران -ایرنا - خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) آتش بس در غزه را بدون پایان دادن به محاصره چندین ساله غزه از سوی رژیم صهیونیستی، مردود دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی چهارشنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی در دوحه قطر گفت: ما قبل ازهرگونه توافقی خواهان پایان دادن به محاصره غزه هستیم. در حال حاضر و در آینده با هرگونه آتش بس، قبل از مذاکره در باره خواسته های حماس از جلمه پایان دادن به محاصر غزه مخالفت خواهیم کرد.

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری فلسطینی ˈمعاˈ ، خالد مشعل خلع سلاح مقاومت در غزه را مشروط به خلع سلاح رژیم صهیونیستی و پایان دادن به اشغالگری های این رژیم دانست.

وی افزود: درحال حاضر برخی از خلع سلاح مقاومت حرف می زنند، من به آنها می گویم که هیچکس نمی تواند مقاومت را خلع سلاح کند.

رییس دفتر سیاسی حماس، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را فردی شکست خورده توصیف و خاطرنشان کرد که در جریان حمله این رژیم به غزه بیش از هزار خانه به طور کلی ویران و 15 هزار ساختمان نیز به طور جزئی تخریب شده است.

وی خواستار تلاش سازمان های بین المللی برای شکستن محاصره و بازسازی غزه، گشودن معابر و اجازه ورود به اکیپ های پزشکی و کمک های بشردوستانه به شهروندان و 150 هزار آواره فلسطینی در غزه شد.

**مترجمام**1480**1078** 3404
کد N408832