مسلمانان و گروه های مدنی انگلیس در تدارک برگزاری مراسم روز جهانی قدس در لندن

لندن,کمیسیون حقوق بشر

لندن - ایرنا- رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس روز چهارشنبه گفت شمار زیادی از تشکل های اسلامی، مسیحی و یهودی و نیز نهادهای مدنی ضد جنگ برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن اعلام آمادگی کرده اند.

مسعود شجره در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: تظاهرکنندگان در این مراسم که از ساعت سه بعد از ظهر روز جمعه از برابر ساختمان شبکه ˈبی بی سیˈ در لندن آغاز خواهد شد، به منظور محکوم ساختن حمایت های سران واشنگتن از جنایتکاران صهیونیستی، در برابر سفارت آمریکا تجمع خواهند کرد.

رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس تاکید کرد: بدون تردید اگر حمایت های گسترده آمریکا نبود، رژیم صهیونیستی نمی توانست این گونه و با این وسعت دست به جنایت و آدم کشی در سرزمین های اشغالی فلسطین بزند.

وی افزود: با توجه به وقایع خونبار غزه و حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین، مراسم روز قدس امسال با عظمت بیشتری در انگلیس بویژه لندن برگزار خواهد شد.

رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی گفت: انتظار می رود که در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن بیش از 15 هزار نفر اعم از مسلمان ، مسیحی و حتی یهودی شرکت کنند.

شجره اضافه کرد: تاکنون بیش از 25 تشکل ، انجمن و گروه مدنی از مردم برای حضوری گسترده در مراسم باشکوه روز قدس در لندن دعوت به عمل آورده اند.

وی افزود: مردم انگلیس برخلاف دولت و رسانه های این کشور که عمدتا تحت نفوذ صهیونیست ها و آمریکا قرار دارند، از مبارزات حق طلبانه ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنند.

این فعال حقوق بشری گفت: مردم انگلیس بر این باورند که آنچه در سرزمین های اشغالی فلسطین می گذرد یک بی عدالتی مطلق و محض است.

شجره اضافه کرد: امسال برای حمایت از مردم فلسطین علاوه بر پخش ونصب پوستر و پلاکارد، قرار شده است که مردم، پرچم فلسطین را بر سر در مغازه ها ، ادارات و دفاترشان نصب کنند و این طرح مورد استقبال قرار گرفته است .

وی گفت : شهرداری شهر پرینستون انگلیس در همین راستا و در حمایت از ملت مطلوم فلسطین، اقدام به نصب پرچم فلسطین بر فراز ساختمان این شهرداری کرده است.

اروپام** 1552
کد N408803