دعوت حزب اعتماد ملی از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

سیاست داخلی

اینک در آستانه روز جهانی قدس و در حالی که مردم قهرمان و روزه‌دار غزه در زیر آتش سنگین ارتش سر تا پا مسلح رژیم صهیونیستی بر سر آرمان‌های خود مقاومت می‌کنند و تقدیم صدها شهید و هزاران زخمی از کوچک و بزرگ، زن و مرد نشان از ایستادگی و مقاومتشان برای حفظ کشور و مقابله با دشمن اشغالگر می‌باشد.

حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس، از سازمان‌های بین‌المللی خواست تا از هر تلاشی برای پایان ستم بزرگ و برقراری صلح و عدالت و احقاق حقوق مردم فلسطین دریغ نکنند.

به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره) در روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سیزدهم رمضان 1399 در پیامی ماندگار، روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» تعیین کرد و عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی را به همبستگی اسلامی در این روز بزرگ به منظور حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین فرا خواندند.

امام خمینی(ره) چند روز پس از صدور این پیام تاریخی در سخنرانی مهمی، فرمودند: "روز قدس روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است… روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. … روز قدس روز اسلام است، روز قدس روزی است که اسلام را باید احیا کرد … و قوانین اسلام در ممالک اسلامی اجرا بشود. … روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. … روزی است که باید به ابرقدرت‌ها فهماند که دیگر آن‌ها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. … روز قدس روز جدایی حق و باطل است. من از خداوند تبارک و تعالی خواهانم که غلبه بدهد اسلام را بر همه قشرهای عالَم؛ بر همه مستکبرین، مستضعفین را غلبه بدهد. و از خدای تبارک و تعالی خواهانم که برادرهای ما را در فلسطین، در جنوب لبنان و در هر جایی از عالَم که هستند، از دست مستکبرین و از دست چپاولگران نجات بدهد."

امروز بیش از سه دهه پر فراز و نشیب از روزی که امام راحل(ره)، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام کرد می‌گذرد و با توجه به این که مبارزه علیه مستکبرین و تلاش برای احیا و بیداری جهان اسلام و مبارزه با استبداد، مطلوب وجدان‌های بیدار و فطرت‌های پاک و سالم است، امروزه روز قدس به نمادی برای مبارزه با ظلم و ستم و تلاش برای احیای حقوق همه مظلومان جهان تبدیل شده است و هرساله در این روز نه تنها مسلمانان، بلکه همه آزادی‌خواهان و عدالت‌خواهان جهان، یک‌صدا بر سرمستکبران جهان فریاد می‌زنند و حقوق تضییع شده محرومان و مظلومان جهان را از قدرت‌های سلطه‌جو و تمامیت‌خواه طلب می‌کنند.

اینک در آستانه روز جهانی قدس و در حالی که مردم قهرمان و روزه‌دار غزه در زیر آتش سنگین ارتش سر تا پا مسلح رژیم صهیونیستی بر سر آرمان‌های خود مقاومت می‌کنند و تقدیم صدها شهید و هزاران زخمی از کوچک و بزرگ، زن و مرد نشان از ایستادگی و مقاومتشان برای حفظ کشور و مقابله با دشمن اشغالگر می‌باشد.

حزب اعتماد ملی ضمن گرامی‌داشتن یاد امام راحل(ره) و این روز بزرگ، توجه ملت بزرگوار و فرهیخته ایران را به این موارد جلب می‌کند:

1. حزب اعتماد ملی بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام، قانون اساسی جمهوری‌اسلامی، رهنمودهای امام راحل(ره) و وجدان بیدار و عدالت‌خواه ملت بزرگ ایران همواره خود را پشتیبان ملت‌های ستمدیده جهان به‌ویژه فلسطین و دیگر کشورهای تحت ستم می‌داند و می‌کوشد که در راستای مطالبات و مواضع این ملت‌ها و به دور از دخالت در امور داخلی آنان به حمایت از آن‌ها بپردازد.

2. حزب اعتماد ملی به عنوان یک حزب آزادی‌خواه و عدالت‌خواه و پیرو آرمان‌های امام راحل(ره) در این روز بزرگ به امواج خروشان مسلمانان و عدالت‌خواهان جهان می‌پیوندد و از همه هم‌میهنان و آزادی‌خواهان جهان می‌خواهد که با شرکت در مراسم این روز بزرگ، عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی و مبارزه با مستکبرین جهان را فریاد بزنند.

3. حزب اعتماد ملی از همه مسلمانان و عدالت‌خواهان جهان به‌ویژه هم‌وطنان فهیم و شریف می‌خواهد که با تأمل در محتوای عمیق و ارزشمند پیام امام راحل(ره) برای روز قدس، در راستای عینیت بخشیدن به مبارزه با استکبار و ظلم و احیای اسلام بکوشند و اجازه ندهند که مراسم این روز بزرگ و حماسی از محتوا تهی و به آئینی دولتی و حکومتی مبدل شود.

4.حزب اعتماد ملی معتقد است که در عین مبارزه با استکبار جهانی و مقابله با هرگونه سلطه‌طلبی قدرت‌های بزرگ، باید با تنش‌زدایی در عرصه روابط بین‌الملل و پرهیز از مواضع و سخنان نسنجیده، مانع ایجاد خطر غیرمعقول برای کشور و منافع ملی شد.

در این راستا از مذاکرات گروه مذاکره‌کننده دولت تدبیر و امید به ویژه در پرونده هسته‌ای بر اساس راهبرد "نرمش قهرمانانه" و "بازی برد - برد" تا حصول نتیجه نهایی در چارچوب قانون اساسی و منافع ملی حمایت خود را اعلام می‌دارد.

5. حزب اعتماد ملی از سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد و کنفرانس اسلامی و جنبش عدم تعهد مصرانه درخواست می‌نماید که از هر تلاشی برای پایان ستم بزرگ و برقراری صلح و عدالت و احقاق حقوق مردم عزیز فلسطین دریغ ننمایند.

کد N408705