یک رسانه آمریکایی:

عربستان دستور حمله به غزه را صادر کرد

آفریقا و خاورمیانه

یک رسانه آمریکایی از همکاری رژیم اسرائیل با مصر و برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان در حمله وحشیانه به غزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هافینگتون پست ، از ائتلاف مصر ،‌ برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و رژیم اسرائیل برای حمله به غزه خبر داد.

همچنین در این گزارش آمده است دستور حمله را عربستان سعودی صادر کرده است.

دیوید هارست تحلیل گر آمریکایی در مقاله ای تحت عنوان " حمله به غزه به دستور پادشاه عربستان صورت می گیرد" بر ملاء می کند که در حمله رژیم اسرائیل به غزه و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان برخی کشورها با هم

همکاری داشته اند.

هرست در این مطلب می نویسد: با وجود آنکه مصر از آنچه که در غزه رخ می دهد ناراحت نیست و سامح شکری وزیر خارجه مصر جنبش حماس را مسئول کشته شدن غیر نظامیان دانسته است اما نتانیاهو به هیچ یک از شرکای ناتوان

اهمیت نمی دهد زیرا آمریکا و مصر نمی توانند پوشش لازم از عملیات نظامی به این سرسختی را فراهم آورند و نتانیاهو به شریک سوم اعلام نشده در این ائتلاف نامقدس اهمیت می دهد.

هرست می افزاید: شریک سوم و مهم ترین شریک در نشان دادن چراغ سبز برای عملیات نظامی اسرائیل علیه غزه نیز عربستان سعودی است.

هرست نوشت حمله به غزه با دستور پادشاه عربستان صورت می گیرد و این دستور سلطنتی نیز یک سرّ فاش شده در اسرائیل است که همه مسئولان سابق دفاعی و کنونی از آن با خوشحالی یاد می کنند.