در اعتراض به کشتار فلسطینیان؛

جمعی از مادران و فعالان حقوق زن در مقابل سازمان ملل تجمع کردند

جمعی از فعالان صلح، فعالان مدنی و مادران صلح ایران روز چهارشنبه در مقابل مقر سازمان ملل در اعتراض به کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطینی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این تجمع که جمعی از مادران و فعالان صلح و فعالان عرصه‌های مدنی حضور داشتند چهره‌هایی از جمله جعفر پناهی (کارگردان)، پروین فهیمی (مادر سهراب اعرابی)، دبیرکل انجمن زن ایران و ... حضور داشتند.

تجمع‌کنندگان با شعارهای «بگذارید فلسطینی‌ها زندگی کنند»،‌ «اسرائیل حیا کن، فلسطینو رها کن» و در دست داشتن کاغذهایی که بر روی آن‌ها عکس‌هایی از کودکان کشته شده فلسطینی دیده می‌شد و شعارهایی مانند «آیا زن باردار فلسطینی تروریست است!»، «تجاوز به غزه تهدید امنیت است؟»، «جنگ سهم کودک غزه نیست»، «مادران جهان؛ هولوکاست واقعی در غزه است» اعتراض خود را نسبت به سکوت سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی در قبال کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان فلسطینی اعلام کردند.

به گزارش ایسنا در انتهای این تجمع پس از سخنرانی تعدادی از فعالان مدنی بیانیه‌ای توسط نماینده NGOها و فعالان حقوق زن قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

جنایات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی و به خاک و خون کشیدن مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین به ویژه زنان و کودکان، وجدان‌های آگاه و آزاد در تمام دنیا را بیدار ساخته‌ است. هفته‌هاست که غزه مظلوم و غیرنظامیان آن در انواع محاصره گرفتار آمده‌اند و هر روز بر تعداد شهیدان این منطقه غیرنظامی افزوده می‌شود. همچنین انواع سلاح‌های سرد و گرم هسته‌ای و غیرهسته‌ای بر سر ایشان می‌بارد؛ بدون اینکه صدایی از هیچ‌یک از مدعیان حقوق بشر به گوش برسد و اسف‌بارتر آن که کشته شدن زنان و کودکان بی‌دفاع و بی‌گناه از سوی این نهادها و رسانه‌های آن‌ها امری طبیعی و جزء لاینفک جنگ تلقی می‌شوند و معلوم نیست این جنگ ظاهرا بی‌انتها کی به پایان می‌رسد و کودکان فلسطینی کی از دست بمب و موشک و خمپاره رهایی می‌یابند؟

لذا فعالان نهادهای مدنی و غیردولتی ایران به ویژه فعالان حقوق زنان این جنایات را محکوم و ضمن اعلام انزجار از کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین و حمایت از صلح و آرامش در سراسر جهان در آستانه روز جهانی قدس؛

1- از عموم کشورها به ویژه کشورهای مدعی حقوق بشر می‌خواهیم در برابر این جنایات سکوت نکنند و اسرائیل غاصب را وادار به توقف حملات نمایند.

2- از کشورهای اسلامی می خواهیم با پیروی از دین مبین اسلام به پاخیزند و به دفاع از مردم بی‌گناه غزه وارد میدان شوند.

انتهای پیام

کد N408664