مقام حزبی ترکیه: اسراییل در غزه جنایت جنگی مرتکب شده است

اسراییل,ترور دولتی

آنکارا- ایرنا- ˈهالوک کوچˈ معاون حزب ˈ جمهوری خواه خلق ˈ ترکیه گفت که رژیم صهیونیستی در غزه جنایت جنگی مرتکب شده و خون غیر نظامیان را به زمین ریخته است.

وی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در مجلس ملی ترکیه با اشاره به وقایع اخیر غزه و کشتار بی رحمانه فلسطینیان در حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی این مطلب را بیان کرد.

این مقام حزبی گفت: اسراییل در غزه جنایت جنگی مرتکب شده است و ترور دولتی انجام می دهد.

کوچ در ادامه سخنان خود با انتقاد از سیاستهای دولت ترکیه در برابر رژیم صهیونیستی دولت اردوغان را متهم به دو رویی کرد و گفت: دولت اردوغان از یک سو از اسراییل انتقاد می کند و از سوی دیگر روابط اقتصادی ، دفاعی و امنیتی خود با تل آویو را در بالاترین سطح ادامه می دهد.

وی تاکید کرد که به رغم ادعاهای دولت اردوغان در حمایت از فلسطینیان تاکنون قرارداد های ترکیه با رژیم صهیونیستی در هیچ زمینه ای لغو نشده بلکه روابط اقتصادی توسعه نیز یافته است.

معاون حزب جمهوری خواه خلق با تکرار ادعاهای مخالفان دولت ترکیه مبنی بر فروش سوخت هواپیما به رژیم صهیونیستی، فروش نفت و گاز شمال عراق به این رژیم و انتقال اطلاعات و داده های رادارهای کوره جیک در شهر مالاتیا به تل آویو گفت: اسراییل از سال 1961 درپی عضویت در سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی ˈاو.ئی.سی.دیˈ بود و ترکیه در سال 2010 زمانی که کشتی مرمره آبی مورد حمله قرار گرفت، با برداشتن وتوی خود راه را برای عضویت اسراییل در این سازمان باز کرد. سوال ما این است که ترکیه در مقابل چه امتیازی از حق وتوی خود صرف نظر کرد؟

احزاب مخالف دولت اردوغان، حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ را به دو رویی در سیاستهای این کشور با رژیم صهیونیستی و مسوولین حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ و در راس آنها ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر این کشور را به همدستی با این رژیم متهم می کنند.

خاورم**2012 *1446
کد N408595