بیانیه مشترک روسای 111 دانشگاه ترکیه در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

روسای دانشگاه,ترکیه فلسطین

آنکارا – ایرنا – روسای 111 دانشگاه ترکیه روز چهارشنبه با صدور بیانیه مشترکی، حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه را بشدت محکوم کرده و خواستار توقف فوری این حملات شدند.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که به زبانهای ترکی، فارسی، عربی، انگلیسی، کردی، اسپانیایی، روسی، ارمنی، فرانسوی و ایتالیایی صادر و در اختیار رسانه ها قرار گرفته، آمده است: رژیم اسراییل با زیرپا گذاشتن تمامی حقوق بین المللی و حقوق بشر، بیش از 600 فلسطینی را به شهادت رسانده و هزاران فلسطینی دیگر را زخمی و بی خانمان کرده است.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه در غزه تراژدی انسانی بزرگی جریان دارد، آمده است: متاسفانه دنیا چشم ها و گوش های خود را در مقابل این جنایات هولناک بسته و به نوعی با سکوت در مقابل ظالم و ظلمی که علیه مردم فلسطین روا داشته می شود، در این جنایات سهیم شده است.

روسای دانشگاه های ترکیه با فراخواندن دنیا و به ویژه دنیای اسلام به حرکت یکپارچه و همبستگی در قبال هجمه بی شرمانه رژیم صهیونیستی علیه ارزش های اسلامی و انسانی، تاکید کرده اند، اسراییل با این جنایات به هیچ هدفی نخواهد رسید.

امضاکنندگان این بیانیه با محکوم کردن حملات هوایی و زمینی رژیم اشغالگر قدس، تاکید کرده اند که حمایت های آشکار کشورها و سازمان های بین المللی و در راس آن آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل، به بهانه های گوناگون از جنایات این رژیم در غزه، بر گستاخی اسراییل افزوده است.

روسای دانشگاههای ترکیه ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، تاکید کرده اند که روابط خود را با آندسته از دانشگاههای اسراییلی که حملات ددمنشانه علیه مردم غزه را محکوم نکنند، قطع خواهند کرد.

روسای دانشگاه های ترکیه همچنین بر حمایت خود از تشکیل دولت مستقل فلسطین که پایتخت آن قدس شریف باشد، تاکید کرده اند.

اسامی روسای دانشگاههای در زیر این بیانه ذکر شده است.

شمار دانشگاههای ترکیه 185 دانشگاه است که از بین آنها 111 دانشگاه در صدور این بیانیه مشترک همکاری کرده اند.

خاورم/2011**1275
کد N408448