روزنامه اوزگورگوندوم:حمایت های ترکیه از داعش ادامه دارد

اوگوزگوندم,عراق93

آنکارا- روزنامه ˈاوگورگوندومˈ ترکیه روز چهارشنبه نوشت که به گفته منابع حزب دمکراتیک کردستان سوریه، حمایت های ترکیه از نیروهای داعش ادامه دارد.

به نوشته این روزنامهˈ سیدو گیریسپیˈ از فرماندهان نیروهای نظامی حزب دمکرات کردستان سوریه این ادعا را مطرح کرد.

به گفته گیریسپی، دو روز قبل 5 آمبولانس حامل زخمی های داعش از خاک سوریه وارد مرز ˈآکچاقلعهˈ ترکیه شد و نیروهای مرزی ترکیه ممانعتی در ورود منسوبین داعش به ترکیه نکردند.

گیریسپی به درگیری های نیروهای کرد سوری با نیروهای داعش در منطقه در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه که پیشتر در خط مرزی اطلاعات جمع آوری می کردند در حال حاضر وارد حریم هوایی سوریه نیز می شوند و به نظر می آید که هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی ترکیه اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار نیروهای داعش قرار می دهند.

وی با یادآوری اینکه کنترل بخش عمده روستاهای مرزی سوریه با ترکیه در اختیار نیروهای تروریستی ˈداعشˈ قرار دارد، گفت: ترکیه از نیروهای داعش در این مناطق نیز حمایت می کند.

در روزهای اخیر در درگیری بین نیروهای کرد مسلح سوریه و پ.ک.ک با نیروهای نظامی ترکیه در مناطق مرزی ترکیه با سوریه دو نظامی ترکیه و دستکم 6 نفر از مخالفین مسلح سوری و پ.ک.ک کشته شدند.

مخالفین کرد، دولت ترکیه را متهم به طرف گیری از نیروهای افراطی اسلامگرای مخالف سوریه می کنند و ادعا دارند که این نیروهای افراطی در درگیری با کردهای سوریه از حمایتهای دولت آنکارا برخوردار هستند.

خاورم**2012 **1010
کد N408431