دعوت جامعه اسلامی مهندسین برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

غزه,روز قدس,جامعه اسلامي مهندسين

جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی این روز دعوت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

ابتکار هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس تنها یک نامگذاری نبود، بلکه یک جریان سازی فرهنگی- سیاسی و ترسیم یک راهبرد سرنوشت ساز در روند مقاومت اسلامی و طراحی جبهه ضدسلطه در جهان بود و ان شاالله تا تحقق کامل آرمان آزادی فلسطین استمرار خواهد داشت.

جنایات‌ و قساوت‌های بی‌رحمانه رژیم غاصب صهیونیستی و فریادتظلم‌خواهی و استمداد فلسطینیان مظلوم از ملت‌های آزاده ،که طی هفته‌های اخیر باحمله وحشیانه در پی محاصره طولانی و غیر انسانی مردم غزه و با حمایت‌های پیدا و پنهان نظام سلطه شدت و افزایش یافته ، مسئولیت آحاد مردم و ملت‌های مسلمان را در همگامی با مردم فلسطین علیه رژیم غاصب و منفور صهیونیستی افزون نموده است.

دیگر زمان آن فرارسیده است که ملت های مسلمان در برابر حکام وابسته‌ای که به نام ملت های خود هم پیاله سلطه گران و دشمنان وحدانیت و انسانیت شده اند به پا خیزند و به وظیفه اسلانی و انسانی خویش عمل نمایند.

سازمان ملل و دبیرکل آن بایستی به وظایف خود بر اساس منشور ملل متحد عمل نموده و با آزادگی و آزادمردی حیثیت لگدمال شده این سازمان در آلت دست قرارگرفتن توسط نظام سلطه را احیا نمایند و موجودیت عملی خودرابا شجاعت علیه رژیم جعلی صهیونیستی اعلام نموده و اقدامات عملی عاجل وشایسته ای را در دستور کار قرار دهند.

از دولت مصر می خواهیم طبق منشورهای بین المللی و با لحاظ مسلمانی و آزادگی ملت خود، تمهیدات عاجلی برای رسیدن کمک های داروی و غذایی به منطقه فاجعه زده نوار غزه با بازنمودن گذرگاه رفح ایجاد نماید. و بر این باوریم که ظفر نزدیک است و آماده ایم تمام توان خود را در کنار آزادیخواهان جهان برای تحقق عدالت مصروف داریم و تا نصرت قریب ملت فلسطین بر آل صهیون در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهیم ماند.

امروز به برکت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، معادلات منطقه‌ای به نفع جریان مقاومت تغییرات شگرفی یافته و دسیسه های نظام سلطه در منطقه ناکام مانده و به رغم تلاش گسترده، مسئله فلسطین از حصار عربی و رویکرد قومیتی خارج و با رویکردی دینی به مسئله اول جهان اسلام و بلکه آحاد حق طلبان و آزادیخواهان تبدیل شده و با شکستن باور شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی، این رژیم جعلی منفور بیش از هر زمان دیگری در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. و نشانه های این فروپاشی را می‌توان در افتضاح جدید این رژیم در حمله به نوار غزه و ناکامی ارتش این رژیم در برابر مقاومت مردمی به نظاره نشست و حماسه مقاومت و پایداری ملت فلسطین در نبردی کاملاً متفاوت از نبردهای پیشین همانند جنگ‌های33 روزه، 22 روزه و 8 روزه، رژیم صهیونیستی را به اوج استیصال و درماندگی رسانده‌اند. این در شرایطی است که به اصطلاح قدرت‌های جهانی بی‌شرمانه از جنایات رژیم صهیونیستی دفاع می‌کنند و سازمان‌های حقوق بشری تقلبی در برابر این جنایت‌ها مهر سکوت بر لب زده‌اند.

روز قدس نماد آزادی خواهی، عدالت طلبی، ظلم ستیزی، وحدت و همدلی جهان اسلام است تا با خروش یکپارچه علیه ظلم و بیداد پرچم عدالت طلبی را در جهان برافرازند. جامعه اسلامی مهندسین ازمردم ایران؛ صرف نظر از هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی دعوت می نماید با حضور خود در جای جای کشور عزیزمان ایران ظرفیت بزرگ اثرگذاری جهانی خود را به نمایش بگذارند.

انتهای پیام

کد N408395