جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده مالزیایی دردستان کارشناسان انگلیسی

هواپیمای مالزیایی,جعبه سیاه

لندن – ایرنا- شعبه تحقیقات حوادث هوایی انگلیس روز چهارشنبه تایید کرد جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده مالزیایی برفراز خاک اوکراین، برای تجزیه و تحلیل داده هایش وارد خاک انگلیس شده است.

بگزارش ایرنا، براساس اعلام این نهاد هواپیمایی، این جعبه های سیاه برای بررسی و استخراج داده هایش در اختیار محققان بخش حمل ونقل هوایی انگلیس قرار خواهند گرفت.

شعبه تحقیقات حوادث هوایی انگلیس گفت که جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده مالزیایی، به دفترش در فرانبورگ، واقع در همپشایر در 60 کیلومتری جنوب غرب لندن، تحویل داده شده است.

مقامات هلندی از انگلیس که دارای تجهیزات لازم برای بازخوانی اطلاعات ضبط شده در جعبه های سیاه هواپیما است، خواسته بودند که به تلاش های جاری برای رمز گشایی علل سقوط هواپیمای مالزیایی کمک کند.

یک سخنگوی بخش حمل و نقل انگلیس صبح روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از استخراج داده ها از دو جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی ، این داده ها در اختیار محققان هلندی قرار خواهند گرفت.

پیشتر از سوی مقامات مالزیایی گفته شده بود که جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده این کشور برای تجزیه و تحلیل داده ها در اختیار محققان انگلیسی قرار می گیرد.

این تصمیم را تیم مالزیایی – هلندی تحقیق روز سه شنبه گذشته پس از آن گرفت که جعبه های سیاه این هواپیما پس از اعتراضات گسترده بین المللی توسط جدایی طلبان اوکراین تحویل مقامات مالزی شد.

مقامات مالزی جعبه های سیاه این هواپیما را روز سه شنبه به سرپرست هلندی گروه تحقیق تحویل داده بودند.

هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هواپیمایی مالزی با 298 مسافر، در هفدهم جولای در شرق اوکراین هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

193 هلندی، 43 مالزیایی، 27 استرالیایی، 12 اندونزیایی، 10 انگلیسی، چهار آلمانی، چهار بلژیکی، سه فیلیپینی و یک کانادایی در لیست مسافران این هواپیما بوده اند.

مقامات مالزی اواخر روز دوشنبه پس از مذاکره با جدایی طلبان دونتسک جعبه های سیاه هواپیما و اجساد کشف شده بیش از 200 سرنشین هواپیمای پرواز ام.اچ 17 را تحویل گرفتند.

اروپام** 1552
کد N408389