شجاعی در گفت وگو با ایسنا:

تاکنون حرکت اساسی در مقابل رژیم صهیونیستی صورت نگرفته است

رژيم صهيونيستي,پزشكي قانوني,روز قدس

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت که اولین قدم مسلمانان برای حمایت از مردم فلسطین، حضور پرشور آنها در راهپیمایی روز قدس و اعلام حمایتشان از مردم غزه است.

احمد شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره حملات شدید رژیم صهیونیستی به مردم غزه، اظهار کرد: مسئله قدس و فلسطین، نقطه وحدت کشورهای اسلامی است و باید بر روی این موضوع تأکید شود تا همه کشورها در مسیر حمایت از فلسطین قرار گیرند.

وی با بیان این‌که هیچ کشوری نمی‌تواند به طور علنی برخلاف حمایت از مردم غزه حرکت کند، ادامه داد: امکان دارد که اقدامات نادرستی از سوی برخی کشورها در خصوص مردم غزه صورت گیرد، ولی حداقل حرکت ظاهری همه کشورها باید در راستای وحدت و حمایت از مردم فلسطین و قدس باشد؛ البته این موضوع در روشنگری و آگاهی ملت‌ها بی‌تأثیر نیست.

شجاعی با بیان این که "اقدامات رژیم صهیونیستی نشانه وحشی‌گری و اقدامات ددمنشانه اسرائیل است"، گفت: متاسفانه قدرت‌های استکباری جهانی این رژیم را حمایت می‌کنند و سازمان‌های بین‌المللی هیچ‌گونه حرکتی در قبال اقدامات این رژیم انجام نمی‌دهند؛ بنابراین راه برای این رژیم باز است و از طرف دیگر تاکنون حرکت اساسی از سوی کشورهای اسلامی در مقابل اقدامات وحشیانه اسرائیل صورت نگرفته است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: کشورهای اسلامی باید در مقابل اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بایستند تا کشورهای استکباری از حمایت این رژیم دست بردارند.

وی با بیان این که امسال حضور مردم در راهپیمایی روز قدس باشکوه‌تر از سال‌های گذشته است، گفت: حداقل کاری که مسلمانان می توانند در قبال مردم فلسطین انجام دهند حضور پرشور آنها در راهپیمایی روز قدس و اعلام حمایتشان از مردم غزه است.

انتهای پیام

کد N408124