تظاهرات ضد صهیونیستی در ترکیه

ترکیه

آنکارا- ایرنا - گروهی از مردم ترکیه در شهرستان ˈمارماریسˈ در جنوب غرب ترکیه با برگزاری تظاهرات، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری دوغان، تظاهرکنندگان با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه خواهان اقدام فوری سازمان ملل برای متوقف کردن حمله بی رحمانه این رژیم شدند.

تظاهرکنندگان پارچه نوشته هایی را با خود حمل می کردند که بر روی آنها به زبانهای انگلیسی، کردی و ترکی استانبولی نوشته شده بود: ˈمرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و حامیان اسرائیل، در کنار مردم مظلوم فلسطین هستیم، تا ظلم هست، مقاومت نیز خواهد بود.

ˈقاسم چاغلیˈ رییس انجمن ˈپیر سلطان ولیˈ در سخنرانی خود در این محل، جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را ضد بشری ارزیابی کرد و گفت: مجامع بین المللی و انسان ها دارای وجدان پاک در اقصی نقاط جهان باید به هر وسیله برای جلوگیری از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند.

وی با انتقاد تند از سیاست های دولت رجب طیب اردوغان در قبال سوریه، عراق و فلسطین افزود: متاسفانه رهبران برخی از کشورها از جمله اردوغان که خود عامل اجرای طرح آمریکایی خاورمیانه بزرگ هستند از موضوع غزه نیز به عنوان دست آویزی برای اجرای سیاست به نفع خود بهره می گیرند که همه آنان را به عنوان شریک جرم می شناسیم.

خاورم **2010/1275
کد N407996