معاون روحانی: الگوی سفرهای استانی با دولت قبل متفاوت است/ دولت در این سفرها بیت‌المال را نمی‌بخشد

ایرنا نوشت:

معاون اجرایی رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: سفرهای دولت تدبیر و امید با الگوی سفرهای دولت پیشین انجام نمی‌شود.

محمد شریعتمداری شامگاه سه شنبه در گفت‌وگویی افزود: بخشی از رفتارهای دولت گذشته سفرهای استانی که جنبه مثبت نداشته‌اند مانند گرفتن نامه و پول دادن به مردم در سفرهای استانی کاروان دولت تدبیر و امید حذف شده است.

وی افزود: هدف دولت یازدهم از این سفرها شناسایی مشکلات مردم از نزدیک و ارجاع به متولیان هر بخش برای رفع مشکلات است و دولت در این سفرها بیت المال را نمی بخشد.

شریعتمداری تصریح کرد: مردم هر استان با توجه به روحیه مهمان‌نوازی آن منطقه، از رییس جمهوری و اعضا هیات دولت استقبال می‌کنندکه این امر برآمده از آرایی است که مردم به رییس جمهوری داده‌اند.

معاون اجرایی رییس جمهوری یادآور شد: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان‌ها، مسیر طولانی برای استقبال از رییس جمهوری انتخاب نمی‌شود و دولت قصد ندارد در یک مسیر طولانی مردم، خودرو حامل رییس جمهوری را همراهی کنند.

به گفته وی، در سفرهای استانی، یک نقطه برای سخنرانی و یک نقطه هم برای ورود در نظر گرفته شده و از استانداران نیز خواسته شده همین دو نقطه را برای استقبال در نظر بگیرند تا کسی در مسیر طولانی دچار آسیب نشود.

معاون اجرایی رییس جمهوری در پاسخ به اینکه منتقدان سفرهای استانی دولت گذشته ریخت و پاش این سفرها را زیاد دانسته و پرهیز از چنین سفرهایی را توصیه می‌کردند نیز گفت: در دولت پیشین معتقد بودند که در سفرها فقط نان و سبزی می‌خورند اما تمام تلاش دولت تدبیر و امید در سفرهای استانی این است که از حیف و میل بیت‌المال به عنوان امانت مردم جلوگیری شود.

به گفته وی، سفر بدون هزینه نیست اما دولت تدبیر و امید درباره هزینه این سفرها، دقت خواهد کرد چرا که بیت‌المال امانت مردم در دست دولت است.

به گزارش ایرنا، معاون رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر به شهرکرد از دو پروژه بزرگ راه آهن و فولاد چهارمحال و بختیاری دیدن کرد.

 

23503

کد N407934