میشل عون: غزه شاهد پاکسازی نژادی و موصل شاهد پاکسازی دینی است

لبنان,غزه

میشل عون در سخنانی با ستایش و تمجید از پایداری و شجاعت قهرمانان در غزه اعلام کرد که آن‌ها در سایه سکوت بین المللی و شرمساری کشورهای عربی، علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح پس از نشست هفتگی این فراکسیون عنوان داشت: ما پایداری و شجاعت قهرمانان در غزه را می‌ستاییم که در میان سکوت بین المللی و شرم عربی علیه تجاوزهای اسرائیل مقاومت می‌کنند. اسرائیل از زمان تقسیم فلسطین تا به امروز، ما را به این کشتارهای دسته جمعی عادت داده است که هدف از آن، پاکسازی نژادی برای از بین بردن هویت فلسطینی در داخل و خارج است، اسرائیل به دنبال راه حل نیست، به نظر می‌رسد که اسرائیل منتظر تجزیه کشورهای عربی است تا با همکاری داعش مجددا ساختار این کشورها را بازسازی کرده و سپس کشور یهود را تشکیل دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در عراق و سوریه نیز شاهد پاکسازی نژادی هستیم، چرا که تکفیری‌ها بویژه در موصل عراق حضور دارند که این اقدام نیز یک جنایت علیه بشریت است و در سایه سکوت عربی رخ می‌دهد و موضع محافل بین المللی نیز شبیه گفتن تسلیت بعد از مرگ است، مسیحیان در موصل مجبور می‌شوند که یا دین خود را رها کرده و به اسلام بگروند یا اینکه در غیر این صورت، بیرون رانده شده و اموال آن‌ها مصادره می‌شود و یا اینکه سرهایشان بریده می‌شود که تمامی این موارد برای از بین بردن هویت مسیحیان صورت می‌گیرد.

میشل عون اظهار کرد: در این فضای نگران کننده، تلاش‌هایی برای فراموش کردن منشورهای لبنانی درخصوص انتخاب رئیس جمهوری صورت می‌گیرد، اما برای ما مهم نیست که چه کسی انتخاب می‌شود، بلکه اصلاح قوانین انتخاباتی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی برای ما اهمیت دارد.

انتهای پیام

کد N407897