نماینده سبزوار:دولت با اعمال بسته های اقتصادی یخ رکود را بشکند

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور خواست با اعمال بسته های اقتصادی یخ رکود را شکسته و موجب رونق اقتصاد و اشتغال و افزایش ثروت عمومی جامعه شود.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، رمضانعلی سبحانی فر در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: از دولت به ویژه شخص رئیس جمهوری برای هدایت و راهبری اداره کشور که دراین وضعیت دشوارترین مسئولیت ها تلقی می شود تشکر کرده و آرزو می کنم همانگونه که در مهار سرعت تورم موفق بوده، با اعمال بسته های اقتصادی یخ رکود را شکسته و موجب رونق اقتصاد و اشتغال و افزایش ثروت عمومی جامعه شود.

وی در ادامه گفت: از مردم شریف حوزه انتخابیه ام می خواهم روز جمعه در کنار سایر مسلمانان و آزادیخواهان جهان روز قدس را در حالی باشکوه تر برگزار کنند که با اتحاد خود حملات وحشیانه صهیونیست های غاصب را به ملت بی دفاع فلسطین محکوم کند.

نماینده مردم سبزواردر مجلس از تیم مذاکره کننده هسته ای و شخص دکتر ظریف وزیر امور خارجه به دلیل مدیریت مدبرانه و حفظ حقوق ملت ایران قدردانی و تشکر کرد.

سبحانی فر همچنین خطاب به رئیس جمهور به معضل بیکاری در کشور اشاره کرد و یادآور شد: یکی از معضلات امروز بیکاری جوانان به ویژه فارغ التحصیلانی است که نیازمند نگاه و توجه دولت یازدهم است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: هم اکنون سرعت بخشیدن به راه اندازی مجتمع فولاد و نیروگاه 500 مگاواتی و پتروشیمی سبزوار می تواند هزاران بیکار جوان و فارغ التحصیلان را به اشتغال وادارد.

وی یادآور شد: امید است دستگاههای اجرایی همچون وزارت صنعت و معدن ، نیرو و نفت در نظر داشته باشند که کویر سبزوار با صنعت آن هم صنایع مادر آباد خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه به بحران آب اشاره کرد و گفت: موضوع بحران آب و خشکسالی در منطقه موجب رنجش و استیصال مردم شده و لازم است انتقال آب از کشورهای همسایه به ویژه تاجیکستان در دستور سریع دولت قرار گرفته و این درحالی است که حدود 400 روستای استان خراسان و حداقل 70 روستای منطقه با تانکر آبرسانی می شود.

سبحانی فر از دولت تدبیر و امید خواست تا محصولات کشاورزان را با قیمت مناسب خریداری و با کمک های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت از شدت مهاجرت و اضطراب آنها بکاهد.

وی از وزیر راه و شهرسازی خواست که خواسته به حق مردم سبزوار را برای تکمیل راه آهن سبزوار هر چه سریعتر محقق کنند و قبل از رسیدن فصل سرما روکش و تکمیل آسفالت جاده های روستایی را تسهیل کنند.

سیام***1058**1415
کد N407854