سخنگوی دولت خبر داد:/1/

اختصاص 527 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی

دولت

در همین راستا 45 میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب استان فارس، 700 میلیارد ریال برای تامین آب شهری، روستایی و عشایری در استان ایلام و 26 میلیارد تومان برای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در سواحل دریای خزر اختصاص پیدا کرد.

سخنگوی دولت از اختصاص 527 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی خبر داد و گفت: ظرف چند روز آینده بیش از سه هزار میلیارد تومان جهت تکمیل طرح‌های عمرانی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمدباقر نوبخت در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: امروز جلسه هیات وزیران به بحث بررسی ساختارهای مختلف و متنوع خروج از رکود اختصاص داشت و متعاقب بررسی این راهکارها، بخشی از اقداماتی که نیاز به مصوبه قانونی داشت طی لایحه‌ای تهیه شد و مواد آن مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: برای همین امروز بعدازظهر نیز هیات دولت برای ادامه رسیدگی به لایحه حقوق خروج از رکود تشکیل جلسه خواهد داد.

نوبخت خاطرنشان کرد: در بخشی از این راهکارها که باید از مسیر بودجه اقدام می‌شد توجه به تکمیل طرح‌های عمرانی مد نظر قرار گرفت. برای همین دولت از روزهای گذشته اقدام به تخصیص و پرداخت اعتبارات عمرانی کرد به طوری که در روزهای قبل بیش از 527 میلیارد تومان برای اعتبارات طرح‌های عمرانی اختصاص پیدا کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در همین رابطه برنامه‌ریزی شد که ظرف چند روز آینده بیش از سه هزار میلیارد تومان جهت تکمیل طرح‌های عمرانی استفاده شود.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز هیات دولت اختصاص هشت میلیارد دلار برای طرح‌های تعیین آب تکمیل سدها و آب‌های مرزی مورد تصویب قرار گرفت، عنوان کرد: هزینه کردن روی این طرح‌ها می‌تواند در کنار اعتبارات عمرانی طرح‌های موجود و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از مسیر بودجه برای خروج از رکود موثر باشد. البته راهکارهای دیگری نیز مد نظر است که هم‌گرایی این راهکارها می‌تواند تاثیر بسزایی در هدف خروج از رکود داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در جلسه قبل هیات دولت علاوه بر 527 میلیارد تومانی که برای طرح‌های عمرانی در استان‌ها اختصاص یافت برای طرح‌های ویژه نیز مصوباتی نیز در نظر گرفته شد. در همین راستا 45 میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب استان فارس، 700 میلیارد ریال برای تامین آب شهری، روستایی و عشایری در استان ایلام و 26 میلیارد تومان برای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در سواحل دریای خزر اختصاص پیدا کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه به طور کلی 238 میلیارد ریال برای تامین آب مورد نیاز مناطق عشایری در نظر گرفته شده است گفت: علاوه بر این دولت تصویب کرد که هزار میلیارد تومان نیز به توسعه آبیاری تحت فشار محصولات کشاورزی قرار گیرد. مجموعه این تخصیص‌ها در کنار راهکارهای دیگر می‌تواند در آینده‌ای نزدیک برای خروج از رکود و افزایش اشتغال اثرگذار باشد و با مجموعه این راهکارها می‌توانیم برای سال 93 رشد مثبت اقتصادی را علی‌رغم وجود رشد منفی در سال 91 و 92 شاهد باشیم.

کد N407846