دهدشتی: از طرف دولت‌های قبلی از مردم آبادان عذرخواهی می‌کنم

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از طرف دولت‌های هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد از مردم حوزه انتخابیه خود عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسین دهدشتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد جنایات استکبار و صهیونیسم و به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان بی دفاع غزه در سکوت خائنانه حکام عرب و مدعیان حقوق بشر هستیم.

وی همچنین روز قدس را پاسخی محکم و کوبنده برای ظالمین غاصب دانست.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین معضلات حکومت امام علی (ع) مفاسد اقتصادی بود و بیشترین توان خود را صرف مبارزه با آن می‌کرد.

دهدشتی ادامه داد: فساد از جرایمی است که معمولا در خفا اتفاق می‌افتد لذا شفافیت بیشتر در ارائه خدمات عمومی امکان ارتکاب به فساد را کمتر خواهد کرد.به عبارت دیگر نظارت عمومی در کاهش احتمال وقوع فساد موثر است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه گفت: در جوامع امروز تخلفات، رانت‌خواری‌ها در تاریکی، تیرگی و تحریم و ایام گرگ و میش رخ می‌دهد، در مراکز و سازمان‌هایی که غیرشفافان از دیرباز آن‌ها را حیات خلوت محسوب کرده و به وفور یافت می‌شود که نمونه آن را در تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی و خودروسازی شاهد بودیم.

دهدشتی با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی و مناطق آزاد کشور زمینه فساد و تباهی را فراهم می‌کنند در تذکری به قوه قضاییه اظهار کرد:‌ بیش از شش ماه از ارسال گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی گذشته و طبق ماده 216 آیین‌نامه مجلس این گزارش بایستی خارج از نوبت رسیدگی و حداکثر ظرف سه ماه رای مقتضی صادر می‌شد.

وی افزود: حال که زمان قانونی آن گذشته و نه تنها رای صادر نشده بلکه رسانه ملی از پخش نشدن تصاویر متهمان نیز ممانعت می‌کند. در این بین سازمان تامین اجتماعی باید اقدامات خود را در راستای اصلاح و شفاف‌سازی به سمع و نظر مردم برساند.

این نماینده مجلس همچنین خطاب به دولت گفت: به منظور شفاف ‌سازی و پیشگیری از تخلفات قانون دسترسی آزاد به اطلاعات که در سال 87 در مجلس تصویب و در سال 88 در مجمع تشخیص مصلحت مصوب شد را هر چه سریع‌تر ابلاغ نمایید.

به گزارش ایسنا این نماینده مجلس در ادامه با پخش فیلم چند دقیقه‌ای درخصوص محرومیت‌های آبادان گفت: از محضر مردم آبادان از طرف دولت‌های هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد به واسطه بی‌مهری ها ، کم لطفی‌ها و بی‌تدبیری‌ها عذرخواهی می‌کنم.

نماینده مردم آبادان در مجلس یادآور شد: امروز پس از گذشت 25 سال از جنگ آبادان و خرمشهر که باید مرکز توسعه کشور می‌بودند به شهرهای مهاجرگریز و با کاهش جمعیت روبه‌رو هستند.

دهدشتی در پایان گفت: امیدوارم روزی نرسد که از جانب دولت تدبیر و امید نیز از مردم آبادان و خرمشهر عذرخواهی کنم.

انتهای پیام

کد N407802