نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با محوریت غزه/ ناوی پیلای: اوضاع غزه شرم آور است

در پی تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه، شورای حقوق بشر سازمان ملل امروز (چهارشنبه) نشستی را با محوریت بررسی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ناوی پیلای، کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل در آغاز برگزاری این نشست گفت: اوضاع غزه شرم آور است و این اوضاع ایجاب می‌کند که تحرکات فوری از سوی محافل بین‌المللی صورت بگیرد. از هفتم ژوئیه غزه در آماج حملات زمینی، دریایی و هوایی قرار دارد. این حملات خصمانه به کشته شدن صدها تن از جمله کودکان و زنان انجامیده است.

وی عنوان داشت: ما نسبت به تشدید درگیری‌ها نگران هستیم و مردم بی‌گناه شایسته آنچه که رخ می‌دهد، نیستند.

پیلای گفت: براساس اطلاعات اولیه‌ای که درخصوص تلفات این حملات ارائه شده است ما می‌توانیم در مورد صدها کشته و هزاران زخمی سخن بگوییم. تعدادی از خانه‌ها تخریب شده است و 140 هزار فلسطینی‌ آواره شده‌اند.

وی همچنین درخصوص اوضاع اراضی اشغالی نیز گفت: ما می‌توانیم درخصوص اوضاع امنیتی اسرائیل نیز سخن بگوییم. حماس و دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی به سمت اسرائیل موشک شلیک می‌کنند. من می‌خواهم که این اقدامات غیرمسئولانه را محکوم کنم.

کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل اظهار کرد: من بر لزوم توقف حملات دو طرف به مناطق مسکونی تاکید دارم و از همگان می‌خواهم تا به این الزامات بین‌المللی پایبند باشند.

انتهای پیام

کد N407739