تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه از نگاه آمار و ارقام

رژیم صهیونیستی,آمار و ارقام

تهران-ایرنا- با وارد شدن به هفدهیمن روز تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه بالغ بر 651 فلسطینی به شهادت رسیده ، بیش از چهار هزار فلسطینی زخمی شده و بیش از هزار و 400 خانه مسکونی به طور کامل ویران شده است .

به گزارش منابع فلسطینی ، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد از دوشنبه شب 16 تیرماه تا کنون بر اثر حملات سنگین و وحشیانه رژیم صهیونسیتی به مناطق مختلف نوار غزه بالغ بر 651 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از چهار هزار و 50 تن دیگر نیز زخمی شده اند .

* ارتش رژیم صهونیستی اعلام کرده است طی این مدت 30 صهونیست کشته شده و دست کم 100 نظامی هم زخمی شده اند اما نیروهای مقاومت شمار کشته های نظامیان دشمن را 52 نفر اعلام کرد .

* وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده است طی هفده روز گذشته بالغ بر 651 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از چهار هزار فلسطینی زخمی شده اند که بیشتر این قربانیان را کودکان و زنان تشکیل می دهند .

* منابع فلسطینی افزوده اند : در این میان 161 کودک ، 66 زن و 35 سالمند به شهادت رسیده ، هزار و 213 کودک ، 698 زن و 161 سالمند دیگر زخمی شده اند .

* نظامیان رژیم صهونیستی مرتکب 41 کشتار جمعی در حق خانواده های فلسطینی در نوار غزه شده اند و طی این کشتارها 212 فلسطینی که بیشتر آن ها کودک و زن و سالمند بوده ، به شهادت رسیده اند .

طی این مدت 41 نفر از زخمی ها به بیمارستان های خارج از نوار غزه منتقل شده که 29 نفر از آن ها به بیمارستان های مصر فرستاده شده و 12 نفر نیز به بیمارستان های اردن اعزام شده اند .

* رژیم صهیونیستی بیش از 25 موسسه پزشکی را هدف قرار داده که آخرین آن حمله به بیمارستان شهدای الاقصی در روز سه شنبه بود .

* بر اثر حملات توپخانه ای و هوایی رژیم صهیونیستی نزدیک به هزار و 400خانه به طور کامل ویران شده و نوزده هزار و 70 خانه مسکونی دیگر نیز آسیب دیده است .

* هواپیماهای رژیم صهیونیستی نزدیک به 50 مسجد را ویران کرده که 15 مسجد آن به طور کامل با خاک یکسان شده است .آخرین حمله به مساجد صبح سه شنبه صورت گرفت که سه مسجد مورد اصابت مستقیم راکت های اسراییلی قرار گرفت ( مسجد فاروق در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه ، مسجد شهدای الاقصی در شهر غزه و مسجد ابرار در شهر دیر البلح در مرکز نوار غزه)

* رژیم صهیونیستی 62 مدرسه را در نقاط مختلف نوار غزه که پذیرای 38هزار دانش آموز فلسطینی بوده ، هدف قرار داده و به ان آسیب هایی رسانده است .

* سه دانشگاه نوار غزه بر اثر حملات اخیر آسیب دیده است .

*اسراییلی ها ساختمان 9 انجمن خیریه را به طور مستقیم هدف قرار داده و ویران کرده اند .

* بیش از شش مرکز فاضلاب و تصفیه آب که به 170 هزار فلسطینی خدمات رسانی می کند ویران شده است .

* حدود 150 هزار فلسطینی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به خانه هایشان یا تهدید به هدف قرار دادن آن ، بی پناه و بی خانمان شده اند .

* منابع امنیتی فلسطین اعلام کردند نیروی هوایی رژیم صهیونیستی چهار هزار و 150راکت به وسیله هواپیماهای خود به سمت نوار غزه شلیک کرده و کشتی های جنگی این رژیم نیز هزار و 700 گلوله به سمت این منطقه شلیک کرده و توپخانه آن نیز با دو هزار و 150 گلوله این منطقه را هدف حملات خود قرار داده است .

* رژیم صهیونیستیی این مدت به هزار و 800 هدف در نوار غزه حمله کرده که خانه های غیر نظامیان ، مدارس و بیمارستان ها و همچنین مساجد از جمله این اهداف بوده است .

* طی این مدت دو هزار و 160 موشک از سمت غزه به سوی فلسطین اشغالی شلیک شده است و رژیم صهیونیست ادعا کرده است موفق به رهگیری 420 موشک آن شده است .همچنین طی این مدت حدود دو هزار گلوله خمپاره نیز به سوی اهداف اسراییلی شلیک شده است .

خاورم **2041**1586
کد N407710