سالك در اخطار آیین‌نامه‌ای:

مطهری رای نیاورد/لاریجانی: انتخابات كمیسیون فرهنگی ابهام دارد

مجلس

این انتخابات کمی ابهام دارد و در آیین‌نامه آمده است که حداقل دو نفر انتخاب شوند و این به این معناست که می‌توانستید افراد بیشتری را انتخاب کنید تا حق کسی ضایع نشود.


                           

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذكر رئیس كمیسیون فرهنگی در خصوص عدم انتخاب علی مطهری به عنوان ناظر بر هیات نظارت بر صداوسیما و مطبوعات، انتخابات كمیسیون فرهنگی را ابهام‌برانگیز دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد سالک در تذکری در پاسخ به اخطار آئین‌نامه‌ای كمال پیروموذن در انتقاد از عدم انتخاب و معرفی علی مطهری برای هیات نظارت بر مطبوعات و صداوسیما با استناد به ماده 218 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: کمیسیون فرهنگی مختار است که حداقل دو برابر کاندیدا معرفی کند و در جلسه عصر دیروز کمیسیون تمام افرادی که نام‌نویسی کرده بودند صحبت‌هایشان را مطرح کردند و با توجه به برداشتی که از صحبت‌های آنها داشته‌ایم به آنها رای داده شد.

وی ادامه داد: اینکه آقای پیرموذن به این شکل برخورد می‌کنند، یک توهین به کمیسیون است، ضمن اینکه برخی از افرادی که اسم آنها را ذکر کرد در جلسه دیروز رای نیاوردند.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر سالك اظهار داشت: البته این انتخابات کمی ابهام دارد و در آیین‌نامه آمده است که حداقل دو نفر انتخاب شوند و این به این معناست که می‌توانستید افراد بیشتری را انتخاب کنید تا حق کسی ضایع نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اشکالی در این مسئله وجود دارد و شما می‌توانستید به نحو دیگری عمل کنید.

 
                       
کد N407609