سالک:مطهری برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات رأی نیاورد/لاریجانی: قدری ابهام وجود دارد

مطبوعات,علي مطهري

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تذکر پیرموذن در مورد عدم معرفی علی مطهری به عنوان گزینه پیشنهادی کمیسیون فرهنگی برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات گفت: او در کمیسیون فرهنگی رأی لازم را نداشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد سالک در جلسه علنی امروز مجلس در اخطاری مستند به اصل 79 قانون اساسی و با اشاره به ماده 218 آیین نامه داخلی مجلس اظهار کرد: آیین نامه این اختیار را به کمیسیون تخصصی داده که حداقل دو برابر افراد مورد نیاز برای عضویت در مجامع و شوراها به صحن علنی معرفی شوند.

سالک خاطرنشان کرد: در روز گذشته تمامی نمایندگانی که برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات و همچنین شورای نظارت بر صداوسیما نام‌نویسی کرده بودند حضور یافتند و به شکل عادلانه فرمایشات تک تک این افراد را شنیدیم و بعد هم افراد به اقتضای برداشت‌شان رأی دادند. اما بعضی افرادی که اسم آوردند رای لازم را نداشتند.

رئیس کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد : ما این حرفها را توهین به کمیسیون می دانیم زیرا به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کرده‌ایم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: البته در این باره قدری ابهام وجود دارد چرا که در آیین نامه آمده حداقل دوبرابر معرفی شوند و شما بر این اساس می‌توانستید تعداد بیشتری را معرفی کنید تا حقی از نماینده‌ای ضایع نشود.

انتهای پیام

کد N407487