با رای نمایندگان؛

طرح اصلاح بند 3 قانون برقراری عدالت آموزشی به صورت عادی بررسی می‌شود

مجلس

با نظر نمایندگان طرح اصلاح بند 3 قانون برقراری عدالت آموزشی و پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی به صورت عادی بررسی می‌شود.

با نظر نمایندگان طرح اصلاح بند 3 قانون برقراری عدالت آموزشی و پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی به صورت عادی بررسی می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح بند 3 قانون برقراری عدالت آموزشی و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی با یک فوریت این طرح با 90 رأی موافق، 94 رأی مخالف و 20 رأی ممتنع مخالفت کردند که براساس آیین نامه داخلی مجلس این طرح به صورت عادی در کمیسیون مربوطه بررسی می شود.

در نشست امروز حسینعلی شهریاری به عنوان طراح طرح اصلاح بند 3 قانون برقراری عدالت آموزشی و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی گفت: هدف از این طرح وارد کردن نخبگان به رشته های اساسی و مهم است زیرا هم اکنون تعداد نخبگانی که به رشته های مهم راه پیدا می کنند کم است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصویب طرح مذکور 30 درصد سهمیه آزادگان برای جذب دانشجو به قوت خود باقی است گفت: قطعا این طرح به نفع مناطق محروم است به طوری که با تصویب این طرح 80 درصد از نخبگان جامعه و 15 درصد از بقیه سهمیه ها جذب شده و 30 درصد سهمیه مذکور هم به قوت خود باقی است

کد N407457