آمریکا به دنبال محدود کردن صادرات نفت ایران

ايران,نفت,آمريكا

یک معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: مقامات آمریکایی امیدوراند بتوانند در خلال مذاکرات هسته‌ای ایران که تا چهار ماه دیگر تمدید شده صادرات نفت این کشور را محدود کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آموس هاچ اشتاین، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در حوزه انرژی، گفت که مقامات آمریکایی قرار است با دیپلمات‌هایی از کشورهای خریدار نفت ایران در روزهای آینده دیدار کنند تا در مورد چگونگی محدود کردن صادرات نفت خام ایران پس از آن‌که مذاکرات هسته ای تا 24 نوامبر 2014 تمدید شد گفت‌وگو کنند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری آکوس مدیا، این مقام ارشد آمریکایی پیش از برگزاری جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس سنا اظهار کرد: هیچ دلیلی که خوش‌بین نباشیم وجود ندارد.

مذاکره‌کنندگان ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان روز جمعه گذشته تصمیم گرفتند که مذاکرات هسته‌ای را چهار ماه دیگر تمدید کنند تا به طرف‌ها فرصتی دیگر برای پایان دادن به اختلافات در مورد برنامه هسته‌ای ایران و رسیدن به یک توافق بدهند.

پس از حصول توافق اولیه میان ایران و گروه 1+5 مقامات آمریکایی به خریداران نفت ایران شامل چین، هند، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه و تایوان گفتند که واشنگتن در خلال فرصت شش ‌ماهه این توافق تا زمانی که متوسط خرید نفت ایران از مرز یک میلیون بشکه در روز عبور نکند مخالفتی با برخی نوسانات در خریدهای ماهانه نفت ایران ندارد.

هاچ اشتاین تأکید کرد: مقامات آمریکایی معتقدند که صادرات نفت خام ایران در همان سطح باقی مانده است.

انتهای پیام

کد N407379