مدیرکل پزشکی قانونی قم:

حضور افراد با ظاهری خون‌آلود برای دریافت گواهی، باوری غلط است

پزشكي قانوني

مدیرکل پزشکی قانونی استان قم گفت: مراجعه طرف‌های نزاع با ظاهری خون‌آلود برای دریافت گواهی پزشکی بهتر، ناشی از یک باور غلط است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان قم گفت: مراجعه طرف‌های نزاع با ظاهری خون‌آلود برای دریافت گواهی پزشکی بهتر، ناشی از یک باور غلط است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حمید صدیقی آخا اظهار کرد: حضور این افراد با سر و صورت خونین به جهت نشان دادن آن به پزشک، باور غلطی است که متاسفانه در بین شماری از مردم وجود دارد و به تصور اینکه در این شرایط می‌توانند گواهی بهتری دریافت کنند، از مراجعه به مراکز درمانی و پانسمان و شستشوی محل زخم اجتناب می‌کنند.

وی تاکید کرد: آنچه برای کارشناسان این اداره کل در زمان مراجعه افراد برای ثبت صدمات ناشی از نزاع و درگیری اهمیت دارد، نوع جراحت و عمق آن است.

وی ادامه داد: بنابراین معاینه دقیق و ارزشمند، نیاز به تمیز بودن محل زخم‌ها دارد و بر همین اساس در مواردی که صدمات و جراحات عمده و تهدید کننده‌ای رخ داده است، لازم است پس از مراجعه به مراکز درمانی و انجام اقدامات لازم، به پزشکی قانونی مراجعه شود.

وی به مراجعه‌کنندگان مربوط به نزاع توصیه کرد از مراجعه به این نهاد با ظاهری خون آلود و زخم های آغشته به خون خودداری کنند.

صدیقی آخا تاکید کرد: در این راستا اخذ مدارک بالینی و پرونده بستری شخص از مرکز درمانی، در ثبت دقیق و کامل صدمات موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه سال‌هاست در گواهی پزشکی قانونی، طول درمان تعیین نمی‌شود، تصریح کرد: آنچه در گواهی پزشکی قانونی درج می شود، شرح صدمات وارد شده به شخص و میزان خسارت وارد شده به وی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی با دستور قضایی یا ارایه معرفی نامه از سوی مراجع انتظامی اقدام به پذیرش و صدور گواهی در مورد افراد حادثه دیده در نزاع می کند؛ بنابراین در اینگونه موارد حتما باید فرد با معرفی‌نامه مربوطه به پزشکی قانونی مراجعه کند.

انتهای پیام

کد N406943