براساس یک نظرسنجی جدید:

در صورت کشیده شدن انتخابات برزیل به دور دوم دیلما روسف پیروز می‌شود

نظرسنجی جدید حاکی از آن است که اگر انتخابات ریاست جمهوری برزیل به دور دوم کشیده شود، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور در مقابل هر کدام از رقبایش پیروز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس نظرسنجی انجام شده توسط سازمان آمار "IBOPE" که در شبکه خبری TVGlobo منتشر شد، دیلما روسف رئیس جمهور کنونی برزیل پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور از 38 درصد از حمایت رای دهندگان برخوردار است.

براساس این نظرسنجی آثیسیو نوس، اصلای‌ترین رقیب روسف در این انتخابات از 22 درصد از حمایت رای دهندگان بالقوه و ادواردو کامپوس، دیگر رقیب این انتخابات از هشت درصد از حمایت رای دهندگان بالقوه برخوردار هستند.

در نظرسنجی صورت گرفته در ژوئن سال جاری میلادی روسف 39 درصد، نوس 21 درصد و کامپوس 10 درصد از حمایت رای دهندگان بالقوه را برخوردار بودند و می‌توان این تغییرات بسیار ناچیز در این آمار را به عنوان درصد خطای نظرسنجی تلقی کرد.

این آمار همچنین حاکی از آن هستند که علی رغم پیشبینی‌های نظرسنجی‌های اخیر، حمایت از روسف کاهش نمی‌یابد.

میزان تایید دولت روسف همچنان 31 درصد است و نسبت به یک ماه پیش که برزیل میزبانی مسابقات جام جهانی را آغاز کرد، بدون تغییر باقی مانده است. میزان تایید روسف از 44 درصد نیز تغییر نکرده است.

در این نظرسنجی همچنین آمده است که اگر انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شود، روسف با 41 درصد آرا نوس از حزب میانه‌رو "PSDB" با 33 درصد را شکست خواهد داد. روسف همچنین با 41 درصد کامپوس، فرماندار سابق و رهبر حزب سوسیالیست برزیل با 29 درصد آرا را شکست می‌دهد.

نظرسنجی‌های دیگر که توسط سازمان آمار دیتافولها و سنسوس در روزهای جمعه و شنبه منتشر شد حاکی از آن بود که این انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود و روسف و نوس در آنجا با یکدیگر مجددا رقابت خواهند کرد.

محبوبیت روسف در سال جاری میلادی در پی نگرانی‌ها نسبت به افزایش تورم و همچنین رشد اقتصادی کاهش یافته است.

این نظرسنجی از 18 تا 21 ژوئیه سال جاری میلادی صورت گرفته که در آن 2002 تن شرکت داشتند و درصد خطای آن منفی یا مثبت دو درصد برآورد شده است.

انتهای پیام

کد N406878