چین از وخامت اوضاع در غزه ابراز نگرانی کرد

غزه 93

پکن - ایرنا - ˈوو سی کهˈ فرستاده ویژه چین در مساله خاورمیانه نسبت به وخامت اوضاع در غزه و شهادت مردم بی گناه فلسطین ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، این مقام چینی از فلسطینیان و اشغالگران قدس خواست پیشنهاد مصر برای برقراری آتش بس را بپذیرند و برای ˈحل ریشه ای مسایل فلسطین از هر تلاشی دریغ نکنندˈ.

رادیو بین المللی چین روز چهارشنبه به نقل از فرستاده ویژه این کشور در مساله خاورمیانه، گفت: پکن به اوضاع غزه بسیار توجه دارد و از وخامت اوضاع و افزایش درگیری های نظامی در منطقه و کشته و زخمی شدن مردم بیگناه فلسطین ناراحت است.

وی از اشغالگران قدس خواست آتش بس فوری برقرار کنند و از فلسطینیان نیز تقاضا کرد آتش بس فوری را بپذیرند.

ˈوو سی کهˈ گفت: چین هر عملیات نظامی علیه غیرنظامیان را محکوم می کند و از هر تلاشی برای برقراری آتش بس و جلوگیری از تلفات بیشتر جانی حمایت می کند.

وی تاکید کرد عملیات نظامی نمی تواند مسایل خاورمیانه را حل کند و تنها از طریق مذاکرات صلح مسایل فلسطین قابل حل است.

ˈلیو جیه ییˈ نماینده دایم چین در سازمان ملل نیز از جامعه جهانی خواست کمک های انسان دوستانه خود را برای مردم غزه افزایش دهند و بخش های مربوطه هم با بازکردن گذرگاه های مرزی نوار غزه، اجازه ورود کمک های انسان دوستانه را به این منطقه بدهند تا بحران انسانی کاهش یابد.

آمار نشان می دهد شمار شهدای فلسطینی در پانزدهمین روز تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه از مرز 600 تن گذشت و هزاران تن دیگر نیز زخمی و آواره شده اند.

آساق**1611
کد N406718