جعبه های سیاه ام.اچ 17 به انگلیس منتقل می شود

هلند,هواپیما

کوالالامپور- ایرنا - مالزی روز چهارشنبه اعلام کرد جعبه های سیاه هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی این کشور که در مرز اوکراین و روسیه سرنگون شد برای تجزیه و تحلیل داده ها در اختیار محققان حمل و نقل هوایی انگلیس قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، این تصمیم را تیم مالزیایی – هلندی تحقیق روز سه شنبه پس از آن اتخاذ کرد که جعبه های سیاه پس از اعتراضات گسترده بین المللی توسط جدایی طلبان اوکراین تحویل مقامات مالزی شد.

مقامات مالزی جعبه های سیاه این پرواز را روز سه شنبه به سرپرست هلندی گروه تحقیق تحویل داده بودند.

به نوشته تارنمای ˈنیو استریت تایمزˈ مالزی، ˈلیو تیونگ لایˈ وزیر حمل و نقل این کشور که به همراه یک تیم از سازمان هواپیمایی و رییس مالیزیا ایرلاین به کی یف سفر کرده است، گفت که ارسال جعبه های سیاه هواپیما به نزدیک ترین آزمایشگاه یک روش طبیعی برای کسب اطلاعات کابین خلبان و داده های پرواز است.

وی گفت مقامات مالزی و دیگر اعضای تیم تحقیق جعبه های سیاه هواپیما را به انگلستان منتقل خواهند کرد.

مقامات مالزی اواخر روز دوشنبه پس از مذاکره با جدایی طلبان دونتسک جعبه های سیاه هواپیما و جنازه کشف شده بیش از 200 سرنشین هواپیمای پرواز ام.اچ 17 که روز پنجشنبه گذشته با 298 سرنشین در شرق اوکراین سرنگون شد را تحویل گرفتند.

هلند نیز روز چهارشنبه را در این کشور روز عزای ملی اعلام کرد. 193 نفر از سرنشینان این پرواز از اتباع هلند بودند.

همه جنازه های این فاجعه برای شناسایی پیش از انتقال به کشورشان امروز به هلند منتقل می شود.

193 هلندی، 43 مالزیایی، 27 استرالیایی، 12 اندونزیایی، 9 انگلیسی، چهار آلمانی، چهار بلژیکی، سه فیلیپینی و یک کانادایی در لیست مسافران این هواپیما بوده اند.

آساق**1611
کد N406663