کلباسی در گفت‌وگو با ایسنا:

حضور در راهپیمایی روزقدس، دشمنان را به رعب و وحشت می‌اندازد

بيت‌المقدس,فلسطين,غزه,روز قدس,راهپيمايي,دين

قائم مقام ستاد اقامه نماز گفت: راهپیمایی اثر بیدارگری برای مردم مظلوم فلسطین و رعب و وحشت برای صهیونیست‌ها دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی در گفت‌وگو‌ با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه یک طرح حساب شده است» اظهار کرد: به دلیل شرایطی که در منطقه وجود دارد یعنی از یک طرف جنگ داخلی سوریه و از طرف دیگر حمله داعش به عراق و در حقیقت مشغول بودن جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی اینها را تحریک کرد که در این فرصت به تصور خود بتوانند مقاومت غزه را در هم بشکنند.

وی افزود: آنها می‌خواهند با وارد کردن خسارات و نقشه‌هایی که در ذهن دارند از این فرصت زمانی برای منافع خود بهره ببرند. البته بر اساس قرآن "آنها نقشه می‌کشند و طرح اجرا می‌کنند ولی خداوند عالم هم برای خود برنامه‌ای دارد."

وی تاکید کرد: وظیفه همه مسلمانان این است که به هر نحوی سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی که می‌توانند به مردم غزه کمک کنند و اجازه ندهند رژیم صهیونیستی از این فرصت بهره‌ای ببرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: اگر هیچ کاری هم از دستمان برنمی‌آید حداقل این است که اعلام انزجار کنیم، این حداقل کاری است که یک انسان باید انجام دهد، چون کار رژیم صهیونیستی یک کار غیراخلاقی و ضد تمام آرمان‌ها و ارزش‌های انسانی است. بنابراین اعلام انزجار ضروری است.

کلباسی تصریح کرد: در این میدان برخی از کشورها برای این‌که اهداف خودشان محقق شود بدون هیچ دلیلی امکانات مالی، رسانه‌ای و حتی نظامی را در اختیار آنان قرار می‌دهند و جایی که مسلمان کشی باشد به هر نحوی حاضرند کمک کنند. ولی حداقل مردم این کشورها نباید ساکت باشند و از دولت‌هایشان تبعیت نکنند. به هر شکلی که می‌توانند اعلام انزجار کنند. حتی اگر شده این اعلام انزجار در فضای مجازی صورت گیرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: مردم این کشورها حداقل با حرف و قلم انزجار و پشتیبانی خود را اعلام کنند. این حداقل وظیفه انسانی و اسلامی است.

کلباسی در رابطه با ضرورت حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: بدون شک حضور مردم در صحنه و به ویژه راهپیمایی روز قدس هم دشمنان را به رعب و وحشت می‌اندازد که مسلمانان این چنین پشتیبان هم هستند و هم این‌که حضور ما برای مردم ستمدیده فلسطین دلگرمی است. بالاخره آنها می‌فهمند که یک ملتی هست که یک فریادی می‌زند و این صدا و ندا برای آنها امیدبخش است.

وی گفت: انقلاب ایران هرگز حاضر نیست که با آرمان‌های رژیم صهیونیستی همنوا شود و هرگز ساکت نمی‌ماند. این ‌همه بلوا در سطح جهانی علیه ایران به همین خاطر است. حرکت روز قدس یک حرکت اساسی و اصلی است و این راهپیمایی‌ها می‌تواند آثار پیروزمندانه‌ای در صحنه بین‌المللی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N406640